15 серпня у Київській опері відбудеться прем’єра мюзиклу “Соломон та Суламіф: пісня пісень”

15 серпня у Київській опері відбудеться прем'єра мюзиклу "Соломон та Суламіф: пісня пісень"

15 серпня у Київській опері відбудеться прем'єра мюзиклу "Соломон та Суламіф: пісня пісень"

В основі мюзиклу – один із найбільш знакових класичних творів: старозавітна «Пісня пісень», що оспівує кохання царя Соломона та юної Суламіф. Ця історія багато століть поспіль продовжує бентежити людські душі.

15 серпня у Київській опері відбудеться прем'єра мюзиклу "Соломон та Суламіф: пісня пісень"

До цієї теми свого часу зверталися видатні письменники, музиканти та художники. 

“Це дуже повчальна історія та водночас – романтична. Хочу, щоб глядач вийшов із бажанням бути щирим із іншими людьми, а особливо – у спілкуванні із коханими. Нехай у кожного буде досвід такої романтичної щирості. Життя тоді буде цікавішим, наповненішим та, відповідно, – легшим. Не втрачайте  віру у справжнє почуття”, – закликає нас композитор, піаніст, Заслужений діяч мистецтв України  Вячеслав Полянський. У музичне полотно він додав елементи джазу, що оживило фактуру фортепіано, разом із яким звучатимуть флейта та саксофони. 

До відтворення образу царя Соломона співак Олександр Рудько підійшов з усією відповідальністю. Каже, для нього це – виклик:

“Ми, начебто, одного з ним віку, тому я розумію логіку його вчинків, його слова, звернені до коханої теж проходять крізь мене не надумано. Не ставлюсь до нього як до якогось фундаментального усталеного образу мудреця, царя царів, а як до людини, що має свої емоції”.

Ірина Ушаньова-Рудько вперше працює в жанрі мюзиклу. Як оперна співачкою, відточувала джазову манеру просто на репетиціях, прислухаючись до порад досвідченого джазмена Вячеслава Полянського. Її героїня – юна Суламіф.

“Вона лишень починає входити у світ дорослих почуттів, вона дуже світла, відкрита. Її серце – чисте. Суламіф – глибока особистість, і цим вона зацікавила царя Соломона, що був набагато старший за неї. Саме в Суламіф він знайшов своє кохання і ту особистість, яка його наповнила щастям”.

а15 серпня у Київській опері відбудеться прем'єра мюзиклу "Соломон та Суламіф: пісня пісень"

Третій персонаж у трикутнику взаємин – Цариця. За історією, у Соломона одна з дружин була донькою єгипетського фараона. Їхній шлюб зупинив 500-річну війну. Виконавиця Тетяна Єсипова називає свою героїню – рельєфною та емоційною у своїх  рішеннях та діях

“Цариця одразу відчула, що Соломон закохався в іншу. Проте не планує втратити свою владу. У нас буде несподіваний фінал”.

Над сценічним рішенням та лібрето працювала режисерка Юлія Журавкова. Вона створювала дію із уже наявних пісенних текстів Михайла Євшина і Ліляни Беліменко, а також окремо писала  прозову частину.

“Я створювала цілісний та органічний твір. Хотіла зберегти ту поетику, що була в текстах пісень. З іншого боку, потрібно було уникнути певних застарілих мовних зворотів і створити таке середовище, щоб кожен з глядачів міг себе уявити на місці чи Суламіф, чи Соломона”.

15 серпня у Київській опері відбудеться прем'єра мюзиклу "Соломон та Суламіф: пісня пісень"

Мюзикл “Соломон та Суламіф: пісня пісень” може увійти в репертуари регіональних філармоній, музичних театрів. Завдяки підтримці Українського культурного фонду та видавництва “Музична Україна” було надруковано 300 клавірів мюзиклу. Їх безкоштовно розповсюдили музичними бібліотеками та іншими мистецькими закладами. При цьому у постановки – мобільні декорації, а також зручний формат: камерний мюзикл. На сцені всього троє виконавців та троє музикантів, – розповідає продюсерка проєкту Світлана Євдокименко.

“Навіть невеликий творчий колектив, опрацювавши наш клавір – зможе відтворити історію кохання Соломона та Суламіф у своєму місті чи селі. Цей мюзикл – своєрідна платформа для сучасних митців. Наш варіант дасть можливість підштовхнути до дії ті колективи, які не оперують значними коштами, але хочуть поставити якісний матеріал. При цьому камерний формат у час пандемії – дуже актуальний”.

У мюзиклі задіяні: композитор, піаніст Вячеслав Полянський, вокалісти Олександр Рудько (Соломон), Ірина Ушаньова-Рудько (Суламіф), Тетяна Єсипова (Цариця), саксофоніст Сергій Цимбал, флейтист Богдан Єремєєв.


Унікальний проєкт створено ГО «Культурно-мистецька фундація DUSHA UA” за підтримки Українського Культурного Фонду (програма “Культура плюс”).