“5 хвилин”: KOZAK SYSTEM презентував осінній трек на слова Сергія Жадана

kozak system

kozak system

Давня творча співпраця та тепла дружба KOZAK SYSTEM із Сергієм Жаданом відома багатьом. Цьогорічний осінній трек від “козаків” не став винятком: він також написаний на відомий вірш “Перші дні листопада” Сергія Жадана. Але з ремаркою: цього разу за інтерпретацію його поезії взявся трубач гурту Сергій Соловій, який з початком локдауна відкрився з нового боку – як композитор та автор багатьох пісень з майбутнього альбому гурту

kozak system

“Коли створював пісню, під час першого локдауну, дуже боявся, що Сєрий забанить її і натравить на мене своїх Собак. Бо заради співочості я поміняв місцями всі рядки у вірші, деякі слова просто викинув або замінив, а на додачу ще й приспів написав свій. Зухвалість жорстка! Але Жадан – це рок-н-ролл, а рок-н-ролл – це Жадан! Тому пісню Сергій Вікторович прийняв майже безапеляційно, за що я йому дуже вдячний. Я – щасливий! У пісні схована пасхалка – справжня назва треку, яка, на жаль, не пройшла цензуру в гурті”, – каже про нову пісню Сергій Соловій. 

Хлопці зробили дуже теплу пісню. Вона ніби прозора й лірична, але в ній є вогонь. Власне, як у фінальній сцені відео. Вогонь, який гріє, і на який виходиш із темряви“, – прокоментував роботу друзів Сергій Жадан.

Про зйомки відеокліпу

Тепле атмосферне відео “5 хвилин” знімалося у Гостомелі під Києвом. Кліп – режисерський дебют Вікторії Квітки. Головною ідеєю знімальної команди було показати музикантів з іншого боку: не просто як артистів, а як людей, розкривши атмосферу того, що відбувається у позаконцертний час. У кадрі можна побачити не лише самих музикантів, а й техніка та звукорежисера KOZAK SYSTEM.

“Відео на пісню «5 хвилин» – це дещо інше ніж звичайний кліп. Це чарівне і тонке поєднання драйву, притаманного live-відео, та теплої атмосфери й настрою, які живуть всередині гурту. У зйомках в прямому сенсі брали участь сонце, вітер та вогонь, і вони зіграли там не останню роль. Це відео про настрій, як основну складову гурту, про те, чим він дихає”, – розповідає про зйомки Вікторія Квітка.

Основні зйомки проходили не на винайнятій локації (як це зазвичай робиться для кліпів), а вдома у одного з музикантів гурту, що також наближає глядачів до природного вайбу: адже саме там хлопці реально проводять час поза концертами: спілкуються за келихом вина, сміються та пишуть нові пісні.

“5 хвилин” – наступна презентована пісня з майбутнього альбому гурту “Земля. Вітер. Вогонь.”, який повністю побачить світ навесні 2022-го року: саме тоді KOZAK SYSTEM виповниться 10 років. Свій день народження “козаки” відзначатимуть великим сольним концертом, де разом з ними на сцену вийдуть дуже багато зіркових колег, імена яких стануть відомими вже скоро.