“5 хвилин”: KOZAK SYSTEM презентував осінній трек на слова Сергія Жадана

Давня творча співпраця та тепла дружба KOZAK SYSTEM із Сергієм Жаданом відома багатьом. Цьогорічний осінній трек від “козаків” не став винятком: він також написаний на відомий вірш “Перші дні листопада” Сергія Жадана. Але з ремаркою: цього разу за інтерпретацію його поезії взявся трубач гурту Сергій Соловій, який з початком локдауна відкрився з нового боку – як композитор та автор багатьох пісень з майбутнього альбому гурту

kozak system

“Коли створював пісню, під час першого локдауну, дуже боявся, що Сєрий забанить її і натравить на мене своїх Собак. Бо заради співочості я поміняв місцями всі рядки у вірші, деякі слова просто викинув або замінив, а на додачу ще й приспів написав свій. Зухвалість жорстка! Але Жадан – це рок-н-ролл, а рок-н-ролл – це Жадан! Тому пісню Сергій Вікторович прийняв майже безапеляційно, за що я йому дуже вдячний. Я – щасливий! У пісні схована пасхалка – справжня назва треку, яка, на жаль, не пройшла цензуру в гурті”, – каже про нову пісню Сергій Соловій. 

Хлопці зробили дуже теплу пісню. Вона ніби прозора й лірична, але в ній є вогонь. Власне, як у фінальній сцені відео. Вогонь, який гріє, і на який виходиш із темряви“, – прокоментував роботу друзів Сергій Жадан.

Про зйомки відеокліпу

Тепле атмосферне відео “5 хвилин” знімалося у Гостомелі під Києвом. Кліп – режисерський дебют Вікторії Квітки. Головною ідеєю знімальної команди було показати музикантів з іншого боку: не просто як артистів, а як людей, розкривши атмосферу того, що відбувається у позаконцертний час. У кадрі можна побачити не лише самих музикантів, а й техніка та звукорежисера KOZAK SYSTEM.

“Відео на пісню «5 хвилин» – це дещо інше ніж звичайний кліп. Це чарівне і тонке поєднання драйву, притаманного live-відео, та теплої атмосфери й настрою, які живуть всередині гурту. У зйомках в прямому сенсі брали участь сонце, вітер та вогонь, і вони зіграли там не останню роль. Це відео про настрій, як основну складову гурту, про те, чим він дихає”, – розповідає про зйомки Вікторія Квітка.

Основні зйомки проходили не на винайнятій локації (як це зазвичай робиться для кліпів), а вдома у одного з музикантів гурту, що також наближає глядачів до природного вайбу: адже саме там хлопці реально проводять час поза концертами: спілкуються за келихом вина, сміються та пишуть нові пісні.

“5 хвилин” – наступна презентована пісня з майбутнього альбому гурту “Земля. Вітер. Вогонь.”, який повністю побачить світ навесні 2022-го року: саме тоді KOZAK SYSTEM виповниться 10 років. Свій день народження “козаки” відзначатимуть великим сольним концертом, де разом з ними на сцену вийдуть дуже багато зіркових колег, імена яких стануть відомими вже скоро.