Alina Pash випустила сингл про гуцулку, яка могла співати три доби без перерви

Alina Pash випустила сингл про гуцулку, яка могла співати 3 доби без перерви

31 березня, Alina Pash випустила пісню, натхненну Чукутихою. Так називали відому гуцулку Марію Кречунєк, яка заробляла на життя співами на святах. Подейкують, що Марія знала так багато співанок, що на весіллях могла співати різні пісні три доби й жодного разу не повторитись! Саме це її вміння надихнуло Alina Pash на створення пісні CHUKUTYKHA

“CHUKUTYKHA — це нове експериментальне звучання давньої співанки.Пісня є моїм особистим прочитанням того, якою творчість Чукутихи могла бути, якби гуцулка жила в сьогоденні і виступала на сучасних вечірках, рейвах”, — коментує Alina Pash.

Цікаво, що CHUKUTYKHA була створена випадково на студії в Берліні. Аліна імпровізувала, граючі на дримбі і співаючи, а саундпродюсер записав цей експеримент. Згодом цей випадковий запис став основою для синглу. Пісня є адаптацією однієї з коломийок Чукутихи.

Всесвітньо відомою Марія Кречунєк стала у 1931 році крізь роботи військового фотографа Миколи Сеньковського, який переїхав до Верховини й документував життя гуцулів. Завдяки знімку з Марією “Стара гуцулка” фотограф отримав вищу нагороду (гран-прі) на Міжнародній європейській фотовиставці в Парижі. Це подарувало обом всесвітню славу.