Артист СНОХОДА випустив анімований кліп, в якому запрошує слухачів в їхні утопічні світи ідеалізованого минулого.

Артист СНОХОДА випустив анімований кліп, в якому запрошує слухачів в їхні утопічні світи ідеалізованого минулого.

Інді-артист Снохода зі Львова презентує свій другий сингл – “Надто молоді, щоб пам’ятати” разом з анімованим відео кліпом. 

Пісня оповідає про такий феномен, як анемоя – почуття ностальгії за часом або епохою, яких людина ніколи не проживала.

Концепція ностальгії за незнаним минулим пов’язана з ідеєю, що історія та культурна спадщина – це не лише особиста, а й колективна пам’ять, яка виходить за рамки індивідуального досвіду.

Автором музики та тексту, так як і концептуальної ідеї візуального супроводу є Микола Кулик, засновник та єдиний учасник інді-проєкту Снохода. Натхненням слугувало дослідження західної культури епохи 80-х, а саме кінематографу та альтернативної музики. 

В пісні “Надто молоді, щоб пам’ятати” автор вперше для себе використав не типову структуру пісні, запозичену з прог-жанрів – пісня містить в собі кілька “мікропісень” – такий собі меломанський атракціон зі зміни гармоній, ритмічних пульсацій та ліричних настроїв.

Водночас у саунді композиції відчутний вплив синтвейву та електроніки – з відлунням барабанів New Order, мелодій Tame Impala, мрійливим вокалом та туманними синтезаторами.

“У буремній реальності сьогодення, наша психіка часто вдається до неймовірного з метою самозбереження – серед цього й анемоя. Адже створення фантазійних альтернативних всесвітів є нічим іншим, як забезпеченням притулку для сублімації.

У той час як умови, що викликають ностальгію за незнаним часом, можуть бути трагічними, це явище саме по собі є надзвичайно красивим та заслуговує на увагу й освітлення у мистецтві.

Тож моя пісня заглиблюється в цю інтригуючу суміш ескапізму та ностальгії, запрошуючи слухачів зробити крок у їхні ідеалізовані світи незнаного минулого“, – розповідає Микола Кулик.

Авторкою обкладинки для синглу стала Віра Вирська.

«Музична композиція одразу навіює легку, сумну замріяність. Мені особисто згадалися останні промені вечірнього сонця, що яскраво спалахують, відбиваючись у вікнах будинків – а за мить уже згасають у прохолоді сутінок, ніби їх ніколи й не було.

Ці швидкоплинні враження від останніх кольорів надвечірʼя виникли в уяві зокрема й завдяки проникливому, поетичному тексту пісні – адже хороша поезія завжди пробуджує багато візуальних образів», – коментує художниця обкладинки Віра.

Художницею анімованого відеокліпу стала Ліна Єфремова, відома співпрацею з гуртами Хейтспіч та Діти Інженерів.

“Ця робота була для певним випробуванням, як для митця, адже до цього я не створювала кліпів з таким мрійливим настроєм. Та гадаю, мені чудово вдалося передати концепцію та тонкий вайб пісні в анімації.

Все ж, експерименти з контрастом та використання різних фактур зробили свою справу! Тож, я була щиро рада попрацювати над таким проєктом“, – розповідає художниця кліпу Ліна.

Очікується, що трек стане частиною першої повноформатної роботи артиста, яка побачить світ у 2024-му.