Ностальгічний реліз на фоні блекауту: PETROVOCHKA випустила сингл “Викликай блаблакар”

Ностальгічний реліз на фоні блекауту: PETROVOCHKA випустила сингл “Викликай блаблакар"

Співачка PETROVOCHKA презентує сингл «Викликай блаблакар». Це добрий інді-трек про вайб літніх ночей у столиці.

«Цю пісню я написала ще влітку як збірний образ всіх атмосферних вечорів у Києві. Після фотографій блекауту в столиці я не могла стримати сліз, слухаючи її. “Викликай блаблакар” — заклик “викликати теплі спогади”, бо саме вони тримають на плаву в найтемніші часи», — ділиться PETROVOCHKA

Над акустичним синглом працював саунд-продюсер мультиінструменталіст Даня Кривко. Всі інструменти, що звучать у треку, записані наживо у домашній студії Дані в Черкасах (звідки родом PETROVOCHKA).

Ностальгічний реліз на фоні блекауту: PETROVOCHKA випустила сингл “Викликай блаблакар"

Обкладинку до синглу в техніці колаж створила дизайнерка Оля Новікова. Референсом для картини стали світлини видання The Reuters про перші відключення світла в столиці. На цих фото єдиним джерелом світла були фари автівок. На обкладинці — фото нічного Києва, а також Volkswagen Beetle. Звук мотора саме цієї моделі можна почути на початку треку.

«Працювати з обкладинкою для цієї пісні було свого роду ностальгійно, тому що зараз я за кордоном і будь-яка хороша пісня українською повертає додому. В процесі роботи я слухала пісню на повторі протягом кількох годин, і кожного разу згадувались поїздки та подорожі блаблакаром, автостопами та просто з друзями Україною», — коментує дизайнерка Оля Новікова.

Ностальгічний реліз на фоні блекауту: PETROVOCHKA випустила сингл “Викликай блаблакар"

Сингл наповнений алюзіями та відсилками.

«Приміром, слова “йдемо на Курені, там сьогодні земляки грають про ретузіки” — це про концерт гурту “LATEXFAUNA” (теж родом із Черкаської області, як і я) на концертному майданчику “Курені” в серпні цього року в Києві. “Молодість, forever young” — це про однойменний заклад на Арсенальній, а також надпис біля дзеркала в ньому.  “Емі на вінілі всю ніч” — це про альбом Емі Вайнгауз — першу вінілову платівку, яку я придбала для свого програвача. “Знаєш, Київ то є дім” — це алюзія на трек “Київ то є вдома”, який став ідейним натхненником пісні. Ну а “викликай блаблакар” — тому що сама подорожую блаблакаром з моменту його появи. Кожні два тижні з Києва на Черкаси й назад. Для мене це вже не просто сервіс, а значима частина мого життя», — коментує PETROVOCHKA.

PETROVOCHKA – сольний проєкт Ані Петровської – артистка і сонграйтерка родом із Черкас, учасниця шоу “Х-Фактор” (2019), за плечима вісім релізів, ротація на “М1”, “М2” та “KISS FM”. Виступала в якості інтро на сольному концерті гурту Фіолет (2019). Завдяки каверу знялась у кліпі KAZKA – “Плакала”.