Підопічна Jerry Heil випустила авторську колядку

Підопічна Jerry Heil випустила авторську колядку

“Колядуйте люди, щоб почули всюди” — такими словами Vitaliia, артистка лейблу NOVA MUSIC Jerry Heil, презентує авторську колядку. “Зірка різдвяна в небі тривожному” народилась минулого Різдва. І вже тоді стала популярною, набрала понад мільйон переглядів в TikTok, а колядувати нею ходили багато українців у різних містах. 

“Пам’ятаю, в січні цього року ми з друзями мали йти колядувати по рідному селищі, щоб зібрати кошти на військових-односельчан. І я зрозуміла, що нема такої колядки, яка б змогла передати реальний різдвяний дух. У мене в таких ситуаціях схема проста: немає – створюю. То був вечір, за вікном — кілька зірок. І мені уявився образ цієї різдвяної зірки, яка заглядає в окопи до мого рідного дядька-військового. Він якраз розповідав, як би хотів опинитись вдома на свята. У висновку – вийшла така колядка, головним символом якої є яскрава зірка в українському тривожному небі”, — розповідає Vitaliia. 

Vitaliia адаптувала колядку під наші реалії. У ній відтворено зірку, яка сповіщає світлу новину. Ця зірка заглядає у будинки, в окопи, до тих, хто на тимчасово окупованій території. Вона є тим символом, який навіть в такий темний час об’єднує всіх українців та дарує віру. 

“Тому що колядка – це календарно-обрядова пісня. Завдання колядувальника – принести господарям будинку добру звістку про народження Христа. Моя зірка нагадує, що перемога точно за нами, завершуючи привітанням «Христос родився! Славімо Його!». Головний сенс – саме у цій добрій новині, яка об’єднує українців навіть протягом війни. Хоч усім колядки асоціюються з чимось, що колись-десь склав народ, але є чимало нових авторських колядок, які прижилися і стали народними. Хочу, щоб моя колядка теж прижилась, і щоб навіть через кілька століть наші нащадки у мирній країні співали її від хати до хати, нагадуючи про ці часи”, — говорить артистка. 

Цією колядкою артистка показує, що дуже важливо берегти наші традиції та передавати їх наступним поколінням. Адже це наш генетичний код, що відрізняє нас серед інших. Колядка об’єднує людей різного віку – і діти, і дорослі можуть колядувати, адже слова і мелодія є простими. За сімейним столом, на Різдво, колядують всі та #колядують_попри_все. Бо колядки написані про добру новину, яка приходить, незважаючи на різні обставини. Світло пробивається у найтемніших закутках. 

“Помічаю, що після повномасштабного вторгнення багато хто починає називати щось істинно українське (традиції, книги, перехід на мову, пісні) «трендом». Для мене це дивно, бо це все – наш історичний спадок, не прийнявши який неможливо відчути себе українцем. Моя прабабуся у 1940 роках колядувала всім селом «Нову радість», а тепер я у її вишиванці ходжу зі своїми друзями і співаю те саме. Ну це магія! Хочу, щоб це коло не розривалось. А взагалі ще дуже важливо зараз колядою збирати кошти на ЗСУ, на що я і надихаю усіх”, — зазначає Vitaliia. 

Минулого року артистка зі своїми друзями колядували та збирали гроші на ЗСУ. Цього року вона теж запустила челендж в соціальних мережах, де продає ноти колядки та сценарій вертепу за донати на ЗСУ. 

Авторську колядку “Зірка різдвяна в небі тривожному” можна послухати на всіх стрімінгових платформах.