Премʼєра відео і треку від гурту ТНМК та Фоззі

Премʼєра відео і треку від гурту ТНМК та Фоззі

Стус, Кіплінг, Фоззі. Що спільного? Часи хоч і змінюються, а цінності — ні. Гурт ТНМК та Фоззі представили новий трек “Коли”.

“Така історія — якось я натрапив на вірш “If” Редьярда Кіплінга і занотував собі, що було б цікаво перекласти його на українську і записати.

Минув час, раптом я наткнувся на адаптацію Василя Стуса (“Синові”) і далі думати про якийсь свій переклад не мало сенсу, там все було зроблено просто неймовірно.  

Минулого квітня я записав у Фагота цей вірш і віддав звукорежисеру Сергію Фленжеру — ми тоді були розкидані по країнах і містах, не до запису. Фленжер написав музику і тоді цей трек ми запропонували оператору Ярославу Пілунському, який воює в аеророзвідці зведеної тактичної групи Адама. 

Ідея була наступна — зняти проліт над полем бою і зібрати за допомогою відео гроші на дрон для підрозділу Пілунського.

Неважко підрахувати, що зйомки відбулися не одразу — на фронті не до кліпів. 

Але на початку цього року Пілунський зняв в зруйнованому російськими окупантами Бахмуті страшні й водночас прекрасні кадри — ось вони.  

І сьогодні ми нарешті презентуємо трек “Коли”. 

Дозвіл на використання перекладу Василя Стуса надав нам син поета, Дмитро Васильович Стус. 

Коло замкнулося. Пазл склався. 

Мета цього відео — зібрати 190 тисяч гривень на дрон DJI Mavic 3 Enterprise Thermal для аеророзвідки зведеної тактичної групи “Адам”, – говорить Фоззі з ТНМК (Бахмут, Україна, 2023).

Банка на дрон