renie cares провокує думки новим релізом. “хвилями” про утопічне майбутнє, зброю та людей коло неї

renie cares провокує думки новим релізом. “хвилями” про утопічне майбутнє, зброю та людей коло неї

Інді-гурт renie cares випустив нетипову для себе роботу, в якій рефлексує на тему абсурдності використання ядерної зброї як засобу стримування. З дитячою наївністю та вірою в перемогу добра, слухаємо сингл колективу “хвилями”. Це крайня робота перед випуском дебютного альбому “легка нестерпність буття”.

“хвилями” я написала ще на початку повномасштабного вторгнення для власного самозаспокоєння. хотілося саму себе запевнити в тому, що добре – буде, а зле – закінчиться. Ця пісня про те, що скільки би ми не намагалися змістити увагу з людей на існування зброї як такої, це ніколи не змінить простого факту: зброя – це інструмент, яким людство не навчилося користуватися. Образ хвиль, бо що би не творилося навколо, море завжди буде морем, а вода завжди буде силою, яку людина не зможе приборкати на сто відсотків. стихія завжди буде найпотужнішою силою. бо хай навіть ядерна війна знищить усе живе, хвилі все одно будуть колихатися, колихатися…”, – говорить Іра Панчук.

“музична композиція у пісні “хвилями”, відрізняється від традиційного стилю renie cares. проте в цьому рівно суть нашого підходу. укулеле, легкий ритм та прості акорди можуть сприйматися на перший погляд як дитяча наївність. проте, занурившись у глибинний контекст, слухач може відчути момент, що передує неодмінному невідворотному. завдяки ніжному звучанню укулеле, ненав’язливій хорусній гітарці та рухливому ритму, цей ефект особливо підкреслюється”, – коментує Саша Мусевич.