Софія Самолюк відмовилася ділити сцену з російським виконавцем

Софія Самолюк відмовилася ділити сцену з російським виконавцем

3 травня 2023 року юна співачка з Украіни, переможниця “Чорноморских Ігор 2021” – Софія Самолюк відмовилася ділити сцену з російським виконавцем на відомому фестивалі SANREMO JUNIOR в Італії. Про участь росіян організатори оголосили за кілька годин до самого конкурсу третього травня. 

Замість презентації свого вокального номеру, який Софія ретельно готувала протягом довгого часу, вона оголосила промову, в якій вказала на ганебний факт присутності на міжнародно визнаній сцені представників країни-агресорки.

На жаль, на дев’ятий рік агресії та понад рік повномасштабної війни в Україні, наші виконавці, спортсмени, музиканти та науковці, діти і дорослі, змушені закликати і пояснювати поважним міжнародним організаціям, наскільки морально вбивчим є надання міжнародних майданчиків представникам країни-терористки. росія офіційно визнана Генеральною Асамблеєю ООН агресором, а фестиваль, що фактично легітимізує воєнні злочини рф, говорить про прийняття її дій через мовчазне ігнорування.

SANREMO JUNIOR в Італії, що є престижним вокальним конкурсом, який проходить під патронажем Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), опинився в числі таких організацій, тим самим показавши своє ставлення до війни в Україні та її численних жертв серед мирного населення, у тому числі гибелі понад 500 дітей. 

Ми закликаємо усіх українців, що беруть участь у міжнародних творчих конкурсах, фестивалях, змаганнях, котрі не відмовили росіянам в участі, висловлювати свою позицію зі сцени аби привернути увагу міжнародного суспільства до підтримки цими організаціями країни-агресорки.

Сьогодні Софія презентує свою англо-українську пісню Earth, яка була створена, з метою привернення світової уваги до війни в Україні. Головна мрія Софії – вільне, синє небо без ракет і ППО.