Сопрано нового покоління Аріна Домскі випустила легендарну колискову

Сопрано нового покоління Аріна Домскі випустила легендарну колискову

Сопрано нового покоління Аріна Домскі випустила легендарну колискову

Співачка, яка першою почала відкривати для України жанр classical crossover та створювати авторську музику у цьому напрямі, зробила свою інтерпретацію легендарної колискової “Ой ходить сон коло вікон”. Зворушливий україномовний трек “Сон” увійде до нового альбому співачки “Gloria”.

Сопрано нового покоління Аріна Домскі: я могла назавжди втратити слух

“Одна з найпопулярніших українських колискових “Ой ходить сон коло вікон”, свого часу надихнула на створення музичного хіта світового масштабу – пісню – джазовий стандарт “Summertime”. Сьогодні легендарна пісня отримає нове життя у моєму виконанні. Я сподіваюся, що вона знайде відгук у слухачів і під неї засинатиме не одне покоління українських дітей”.

Цікаво, що початок плавного переходу колискової “Ой ходить сон коло вікон” в хіт “Summertime” було покладено в 30-і роки ХХ століття в Америці. У той час в США був золотий час підпільних казино і гангстерів. У своїх гастрольних турне капела об’їздила практично всю Європу і Америку. Колискова “Ой ходить сон коло вікон” в репертуарі капели була одним із найкращих номерів.

На один із виступів капели прийшла і сім’я Гершвінів, яка емігрувала з Одеси в Америку за кілька років до цього. Пісні капели, а в особливості “Ой ходить сон коло вікон”, справили сильне враження на молодого Джорда Гершвіна – майбутнього відомого композитора. Буквально через 5 років після концерту української капели, в одному з театрів Нью-Йорка була представлена ​​опера (мюзикл) “Поргі і Бесс”, в одній з дій якої звучала “Summertime”: Дж. Гершвіна зробив нове аранжування колискової і поклав українську пісню на ритми блюзу.

Сопрано нового покоління Аріна Домскі випустила легендарну колискову

Уже через рік пісня “Summertime” вийшла за межі оперної сцени. Спочатку її заспівала Billie Holiday, а потім пісня стала невіднятною частиною репертуару практично всіх джазових музикантів. Класичним вважається виконання “Summertime” Louis Armstrong і Ella Fitzgerald.

Після них пісня звучала у виконанні The Beatles, Whitney Houston, Miles Davis, Janis Joplin і навіть один з президентів США, Білл Клінтон, зіграв “Summertime” на саксофоні. Вважається що арія “Summertime” випередила хіт “Yesterday” від групи The Beatles за кількістю різних виконань.

Нагадаємо, 28 березня відбудеться грандіозне шоу Аріни Домскі “Opera show”.