Співачка Я Тоня популяризує рідковживані українські слова у своєму новому синглі

Співачка Я Тоня популяризує рідковживані українські слова у своєму новому синглі

Я Тоня – нове ім’я молодої української музичної сцени, презентує новий сингл “Коли ти поряд”. Це її четвертий сингл після сольних “Неоновий Вальс” і “Так звучить мій спокій” та дуетного треку “Додому”.

В “Коли ти поряд” Тоня згадує, як це – переживати відчуття невзаємної любові та подає це слухачеві через спогад. Бо кожен неприємний досвід залишається спогадом. І пропонує переживати травмуючі історії не через мінорні мотиви та сумні інтонації. А через ритмічний поп, під який хочеться танцювати навіть коли серце розбите.

Пісня є рефлексією почуттів та власного досвіду Тоні, яка є авторкою слів і музики. Тексту – окрема увага, бо в нього вона вплітає рідковживані українські слова: «млосний» (той що пʼянить, дурманить), «одкровення» (несподіване розкриття істини) та словосполучення «не до вдачі ти мені» (ти мені не підходиш). 

Це не просто фішка її “культурного попу”, це відсилає до її коріння.  Співачка родом з Галичини вживає ці слова в побуті з дитинства та вважає за потрібне повертати в нашу культуру красиві забуті слова, зокрема, через свою творчість. 

З цією ж метою вона перенесла словосполучення “твій млосний погляд” з пісні на лімітовану кількість благодійних футболок, які вже можна придбати, написавши @tonya.official в  instagram.

«Я одразу зрозуміла основну ідею пісні та весь час задавала собі питання «Щоб я сказала своєму ліричному герою зараз, коли мої почуття до нього згасли?». Усі відповіді можна знайти в пісні. Тут і романтизм його образу, і навіть якась моя дитяча образа через брак його уваги, і вдячність йому за можливість знати, як це – відчувати нерозділене кохання. Сьогодні я приймаю цей період лише як досвід» – розповідає Я Тоня.

Разом з синглом вийшов кліп, який зняв молодий режисер Володимир Матвійчук. Це вже його третя відеоробота для Тоні. Головним героєм кліпу став актор Національного академічного театру ім. Лесі Українки Кирило Парастаєв. 

Радимо подивитись і зануритись в цей «млосний» музичний спогад. Трек можна послухати на головних музичних платформах