I am Not OK: гурт KAZKA та інші українські музиканти «висловились» на сцені найбільшого в світі шоукейс-фесту SXSW

I am Not OK: гурт KAZKA та інші українські музиканти «висловились» на сцені найбільшого в світі шоукейс-фесту SXSW

Музичні одкровення, оголені душі та щира підтримка України в одному з найконсервативніших штатів США.

18 березня в межах фестивалю South by Southwest (SXSW), який щорічно проходить в Остіні (штат Техас) та збирає тисячі артистів та культурних діячів з усього світу, відбувся Український день, де своїми музичними думками та стейтментами поділилися гурти KAZKA, минулорічні переможці «Євробачення» Kalush Orchestra, Balaklava Blues та інші артисти. Це історична подія для нашого культурного фронту та водночас чудовий майданчик, щоб вчергове нагадати про українську трагедію та її наслідки для майбутнього людства.

I am Not OK: гурт KAZKA та інші українські музиканти «висловились» на сцені найбільшого в світі шоукейс-фесту SXSW

Торік фронтвумен KAZKA Саша Заріцька вперше представила Україну на SXSW. Ба більше, разом із гітаристом Боба Ділана Чарлі Секстоном виконала пісню Masters of War. Перформанс був настільки крутим та щирим, що про нього написали ледь не всі топові світові видання – від Billboard до Variety.

Цьогоріч KAZKA – вже у розширеному складі – радувала техаську публіку своїми хітами та новими піснями і закликала всіх підтримувати Україну в цей непростий для всіх нас час.

«Ми вже вдруге тут. І вдруге з важливою місією – розповісти про Україну та отримати підтримку від світу. Щиро радіємо, що кожного року на цьому неймовірному заході в Остіні збирається дедалі більше українців та небайдужих американців, які вболівають за долю нашої країни. Саме вони є тією рушійною силою, що наближає нас до перемоги. Нам приємно бути тут разом, спільною української громадою, відчувати емпатію глядачів і ділитися творчістю задля майбутнього», – ділиться Саша Заріцька. 

До того ж гурт зробив приємний сюрприз для глядачів, представивши юну авторку та співачку Nora Polinnia, яка, до речі, допомогла зі створенням треку KAZKA I am not OК. Для Nora це був перший в житті виступ, під час якого вона  виконала власний дебютний трек Gotham, де йдеться про воєнні реалії в Україні:

«Перший вихід на сцену – це завжди бентежно. Особливо, коли співаєш про настільки серйозні речі. Але я намагалася отримати задоволення від такої важливої для мене події. Радію, що виступаю з такими чудовими українськими артистами і можу відчувати круту енергетику зали та фестивалю», – коментує Nora Polinnia

Український день на SXSW – це не лише про шоу та музику, а й про сенси, особливо ті, що не всім зрозумілі. Культурний фронт має працювати нон-стоп, щоб Україна асоціювалася не лише з війною, а й з талановитими людьми. Дякуємо нашим американським друзям за запрошення та підтримку. Glory to Ukraine!