TANKATAKA про Домашнє насильство крізь призму війни у новому синглі “Інопланетяни”

TANKATAKA про Домашнє насильство крізь призму війни у новому синглі "Інопланетяни"

TANKATAKA презентувала нову роботу “Інопланетяни”, в якій звертає увагу на проблему домашнього насильства та пояснює важливість обговорення цієї теми в умовах війни:

“Для мене тема домашнього насильства завжди була дуже особистою, бо із самого дитинства я бачила навколо себе прояви жорстокості серед близьких мені людей. Були як “літаючі тарілки”, так і “космос” під очима жінок. Тому зараз для мене принципово не мовчати про це, а за можливості через свою творчість говорити про проблематику домашнього насильства на широку аудиторію, бо мовчання тільки посилює і нормалізує це явище. Так і виникла пісня “Інопланетяни”.

Повномасштабна війна, яка триває в Україні, не зупиняє правопорушення, які були поширеними в нашій державі й раніше. Домашнє насильство є одним із тих явищ, яке під час війни може лише загостритися і при цьому залишатися невидимим:

“Виходом синглу “Інопланетяни” саме зараз, у воєнний час, я хочу підкреслити, що домашнє насильство в умовах війни в України нікуди не зникло. Ми маємо ще більш посилено говорити про це і звертати увагу на необхідність його профілактики та запобігання його появи, бо загалом насильство – це одна велика комплексна проблема, рішення якої має починатися ще з сім’ї“.

Попри війну, органи та установи повинні докласти максимальних зусиль, аби домашнє насильство не замовчувалося, а постраждалі не ховалися й зверталися по допомогу та отримували належний захист своїх прав. На жаль, люди зараз менше звертаються за юридичною допомогою через бар’єри, зумовлені війною. Для багатьох ця проблема є “не на часі”, оскільки в держави вистачає проблем, і загалом це зараз не в пріоритеті.

“Війна є лакмусовим папірцем, який посилює будь-які проблеми та кризи в суспільстві, і ми ще достеменно не знаємо, у що може вилитись нам війна у плані погіршення ситуації із домашнім насильством.

Мені вкрай важливо максимально голосно привертати увагу до цієї теми і не знімати з неї фокус. І я хочу, щоб пісня “Інопланетяни” стала нагадуванням про те, що домашнє насильство – це ненормально. Щоб слухачі і слухачки відчули підтримку і те, що їхні проблеми важливі у будь-який час. Я хочу, щоб вони були почуті“.

Цей танцювальний synth-pop трек на складну соціальну тему навмисно загорнули в жваву “обгортку”, щоб підкреслити контраст зі змістом тексту. Даний прийом використали для підсвітлення того, що останнім часом люди не завжди вслуховуються в текст і звертають увагу лише на музичну складову.