«Трактуючі вічне мовчання»: аншлаг на прем’єрі та безліч думок про життя людини

Вистава «Трактуючі вічне мовчання»: безліч думок про життя людини

Вистава «Трактуючі вічне мовчання»: безліч думок про життя людини

У столиці відбулася прем’єра вистави «Трактуючі вічне мовчання». Це арт-проєкт нещодавно заснованої компанії ID_Art production, який викликав великий інтерес у глядачів та зібрав аншлаг. 

Хто працював над виставою

Це була повністю авторська робота режисерки, хореографа-постановника Наталії Лагун і режисерки Анастасії Байдеріної зі створеною ними драматургією, а не поставлена вистава на основі наявного твору. Роль головного героя виконав відомий танцюрист, хореограф − Олександр Прохоров

Який сюжет вистави

Вистава почалася з «падіння» головного героя з-під купола сцени, що ознаменувало його занурення у прірву внутрішнього світу, де він зустрівся з власними думками, страхами, сумнівами та почуттями. Між глядацькою залою та сценою не було межі, бо проекційні декорації та спецефекти поєднували сцену та глядацьку залу в єдиний простір. Тому глядачі поринули в атмосферу та проживали історію разом із героєм Олександра Прохорова. 

На початку залу заповнив дим, який стелився додолу та додав історії містичності. Уже на перших хвилинах на сцену почали виходити танцюристи − уособлення ескізів-думок. Олександр Прохоров не сходив зі сцени жодного разу за всю виставу. Розгубленість, розпач, біль, страх, самотність, закоханість − артист прожив цілий калейдоскоп емоцій. Прохоров ніби розмовляв із глядачами, але не сказав ані слова. Усе було зрозуміло лише за допомогою рухів, пластики, танцю, незвичайних підтримок та акторської майстерності.

“Період підготовки був нелегкий. Але всі складнощі виявилися нічим у порівнянні з тим, який фідбек від глядачів отримав я після вистави. Мені було приємно працювати з командою ID_Art production: Наталією Лагун, Анастасією Байдеріною та балетом. Експериментальна вистава вперше у моєму житті. Я планую розвивати себе в акторському напрямі й надалі. Це дуже цікаво “покопатися в собі”. У нас були заняття з акторської майстерності, занурення перед спектаклем. Режисери проводили з нами тренінги, які допомагали налаштуватися і зловити потрібну хвилю. Розбирали, що потрібно донести глядачеві, що показати, висловити через рухи і пластику. Емоційно мені було не складно, оскільки всі емоції, які в спектаклі, вони є всередині нас. Просто їх треба було дістати та показати. Я отримав класні емоції і післясмак від вистави», − розповів про підготовку до виступу та саму виставу Олександр Прохоров.

У одному з номерів соло Олександр Прохоров танцює з заплющеними очима і від цього публіка спостерігала ще більш зачаровано. Під час сцен хвилювання та самотності у залі за допомогою спецефектів глядачі відчували холод, а під час танцю-історії кохання у залі був аромат квіткового парфуму, який посилював сцени кохання. 

Еклюзивні коментарі режисерок Анастасії Байдеріної та Наталії Лагун

“Відчуття польоту, натхнення та нового вектору на майбутнє − це те, що зараз переповнює мене. Величезна вдячність своєму партнеру, режисерці Анастасії Байдеріній, Олександру Прохорову, хореографам, команді ID_Art production і всім, хто з нами працював. Без командної роботи нічого б не вийшло. Я дуже задоволена, дуже щаслива, тому що за такий короткий проміжок часу створити такий великий твір − це неоціненно. Вистава «Трактуючи вічне мовчання» − це велика історія нового шляху. Ми хочемо гастролювати з цією постановкою, йти вперед і не зупинятися на досягнутому”, − поділилася продюсерка, режисерка та хореограф-постановник вистави Наталія Лагун.

“Ми вирішили принести свій зміст у світ мистецтва, транслювати свою ідеологію, можливо знайти однодумців серед глядачів, щоб вони побачили себе в відображенні наших постановок і нашого бачення того, що відбувається зараз у світі. Тема самоідентифікації та пошуку себе, на мій погляд, дуже актуальна. Мета мистецтва в тому, щоб кожна людина знайшла мистецтво в собі — це ідеологія ID_Art production. Створити цей проєкт у короткий строк нам допомогла любов до власної справи та хоробрість говорити, поки всі ще мовчать. Ну і звичайно, головною силою та основою проєкту став професіоналізм Наталії, її талант у створенні хореографії змісту, велика віра в нас, наш проєкт, у наш режисерський тандем та спільне бачення мистецтва”, — поділилася режисерка Анастасія Байдеріна.

Найближчим часом творча команда ID_Art production планує повторювати виставу у Києві, гастролювати Україною та створювати художні світи в нових арт-проєктах.