Україна поступово повертає “своє”:Свято Водохреща на озері Йорданському за участі учнів ДМШ №39

Україна поступово повертає "своє":Свято Водохреща на озері Йорданському за участі учнів ДМШ №39

6 січня на озері Йорданському, що знаходиться в Оболонському районі Києва, відбулося святкування Водохреща.

Фірмова Йорданська ополонка, чудова фотозона (найбільша в країні мотанка, інсталяція “Христос у воді”), смаколики та головне – неперевершена атмосфера справжнього народного свята. Пісні, танці навколо ватри, що розпочалися в обід і тривали весь день до пізнього вечора, поки на небі вже засяяли зорі.

«Цього року вперше до святкування були також запрошені учні нашої музичної школи з Пущі-Водиці, як і інших мистецьких шкіл району, і такі виступи є дуже цікавим та важливим досвідом для дітей», – говорить директор Дитячої музичної школи №39 Маргарита Демків.

Україна поступово повертає "своє":Свято Водохреща на озері Йорданському за участі учнів ДМШ №39

«Попри те, що учні зараз знаходяться на канікулах, багато хто з радістю захотів долучитися до участі у святі. І ми всі разом з дітьми, їхніми батьками, з викладачами, які також підтримали цю ідею, ретельно готувалися, робили репетиції, продумували репертуар та образи дітям, бо досвіду виконання такого фольклорного матеріалу і ще й на вилиці, раніше у нас не було…» – ділиться завідувачка теоретичним відділом ДМШ № 39 Олена Садівнича.

Україна поступово повертає "своє":Свято Водохреща на озері Йорданському за участі учнів ДМШ №39

«Дітям так сподобалося, що вони реально не хотіли вертатися додому. І так цікаво було спостерігати як вони починають підспівувати старшим, професійним фольк-колективам зовсім не знайомі їм колядки, щедрівки, ходячи з ними навколо ватри. Це так природно, так по-справжньому… Україна дійсно поступово повертає своє… Ми в дитинстві, на жаль, колядок не співали, ми їх не знали, тоді такого не було, і як добре, що наші діти, вже знову співають…» – згадує мама учениці Поліни Сапсай.