0%MERCURY в топ 5 гуртів світу по версії Wacken Open Air

0%MERCURY в топ 5 гуртів світу по версії Wacken Open Air

22 квітня 2023 року у столичному клубі Volume відбулось змагання серед metal та hard rock гуртів за можливість взяти участь у найбільшому світовому конкурсі W:O:A Metal Battle, що проходить в рамках фестивалю Wacken Open Air.

Переможцем W:O:A Metal Battle Ukraine став гурт з Харкова 0%MERCURY, які перейшли до Інтернаціонального Фіналу на Wacken Open Air, де 2 серпня представили Україну серед десятків метал-гуртів зі всього світу. 

4 серпня відбулось оголошення переможців на фестивалі Wacken Open Air, і 0%Mercury війшли в п’ятірку переможців, серед 30-ти інших країн світу.

Список переможців:

  1. Японія – Phantom Excaliver
  2. Іспанія – Aneuma
  3. Україна – 0%Mercury
  4. Ізраїль – Andrelamusia
  5. Італія – Disesanera

0%Mercuryхарківський маткор/хаотік хардкор гурт, заснований у 2016 році. Їхня дискографія нараховує два мініальбоми й декілька синглів. Гурт був номінований на The BUMA, а в 2023 році став переможцем W:O:A Metal Battle Ukraine. Музиканти надихаються різними жанрами музики, це разом вони перетворюють в єдиний музичний  драйв, що гурт називає котик хардкор чи веселковий рок.

Домівки 2 з 4 членів команди зараз в тимчасовій окупації (гітарист – Горлівка, вокалістка – Енергодар). Гурт переїхав повним складом з Харкова до Вінниці у березні 2022 звідки прискорює перемогу України допомогаючи ЗСУ зборами коштів на благодійних турах, фестивалях та концертах.

Останнім переможцем конкурсу у 2020 році став гурт Eye Tea, який, однак, через пандемію зміг виступити на міжнародному фіналі лише у 2022 році, за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики. До того переможцем ставав гурт Чумацький шлях, які зайняли 4-те місце, а у 2018 році перемогу на Національному Фіналі здобув гурт Motanka, який згодом отримав друге місце у світовому фіналі W:O:A Metal Battle і підписав контракт з лейблом Napalm Records.

Wacken Open Air (W:O:A) – найбільший у світі фестиваль важкої музики, що проводиться щорічно в передмісті Вакен, на півночі Німеччини. WOA, або частіше просто “Wacken”, неофіційно вважається головною метал-подією у світі. В 2006 році, кількість відвідувачів цього заходу перевищила 60 тисяч. В даний час, Вакен приймає більше 85 тисяч відвідувачів щороку.

Вперше фестиваль відбувся в 1990 році, за участю місцевих маловідомих гуртів, але з кожним роком популярність росла, і до 1998 року Вакен став фестивалем європейського, а потім і світового рівня.

Wacken Metal Battle стартував у 2003 році. З того часу, цей конкурс об’єднує на Wacken Open Air метал- сцену усього світу. На даний момент, до конкурсу приєдналися понад 40 країн. Такі країни, як: Канада, Мексика, Болгарія, Китай, Японія, США та багато інших увійшли до цієї всесвітньої мережі, щоб вибрати один, найкращий гурт, який буде представляти сцену їхньої країни на міжнародному фінальному турі Wacken Open Air у Німеччині.