10 нових імен української музики: за підтримки Європейського Союзу у Львові відбудеться фінальний концерт освітньої програми Music StartUp 

10 нових імен української музики: за підтримки Європейського Союзу у Львові відбудеться фінальний концерт освітньої програми Music StartUp 

26 травня у Нижньому залі Театру Ляльок відбудеться концерт за участі 10 українських молодих гуртів, виконавців та композиторів, які стали учасниками першої програми з підприємництва для музикантів Music StartUp. Ця освітня програма проводилася вперше в Україні, завдяки субгранту для культурних проєктів фонду «Ізоляція» та за фінансової підтримки Європейського Союзу. На концерті, що стане підсумком програми та включатиме нагородження учасників, музиканти презентуватимуть слухачам переважно авторські твори у стилях поп-музики і джазу.   

У концерті візьмуть участь яскраві молоді співачки, які пишуть власні пісні – Мria, Lyalya Mora та Роксолана Грицак, джазові піаністи і композитори Костянтин Кравчук, Марія Дусяк, Alex Pian, жіночий R&B-гурт REPACK, джазовий трубач і композитор Ярослав Казмірчук, а також кульмінацією вечора стане виступ джазових колективів – OPERA AVANGARD Stage Band та духового оркестру BIG SWING BAND.

Слухачі зможуть не лише відкрити для себе творчість молодих виконавців та колективів зі Львова, а також музикантів, які вимушено переїхали до міста після початку війни, але й насолодитися музикою у різних стилях – від свінґу до авторських композицій молодих виконавців, які творять музику до фільмів, видають власні альбоми і роблять перші успішні кроки у розвитку власного музичного проєкту. 

Вхід на концерт – вільний, але слухачі зможуть підтримати розвиток програми вільним донатом. Початок о 19:00.

Освітня програма Music StartUp вперше стартувала у Львові в квітні, на участь надійшла 41 заявка, з яких було обрано лише 10 учасників. Музиканти працювали над власною музичною творчістю із менторами, розробляли стратегію розвитку власного проєкту, а також прослухали курс лекцій, що надав необхідні знання для зростання у сфері креативної індустрії, як-от авторське право, монетизація музики, персональний бренд, музичний маркетинг, концертний менеджмент, PR та ін. 

Над музичною складовою учасники працювали разом із відомими українськими композиторами та саунд-продюсерами – джазовим піаністом, номінантом на премію Ґреммі Усеїном Бекіровим, трубачем Яковом Цвєтінським, гітаристом Тарасом Кушніруком, композиторами та саунд-продюсерами Іриною Лобанок (гурт Krapka;KOMA) і Михайлом Олійником. Серед лекторів проєкту були директор гурту «ТНМК» Святослав Румежак, юристка Олеся Царик, бренд-стратегиня Petrovochka, музичні менеджери Павло Стрілецький і Олена Шот, музикознавиця Стефанія Олійник. 

Організатори Music StartUp і надалі проводитимуть освітні курси, програми та лекції для різних цільових аудиторій – музикантів, музичних менеджерів, композиторів, критиків та ін. Також проєкт запустив Patreon, де підписники можуть отримувати україномовні корисні матеріали для розвитку музичних проєктів. 

Партнери програми – Інститут стратегії культури, Американський дім у Львові (America House Lviv), Львівська національна музична академія імені М. В. Лисенка, Музична спільнота Porichka, Артцентр «Дзиґа». Медіапартнер – Радіо ФМ Галичина. 

Навчальна програма Music StartUp відбувається в межах реалізації проєкту #ZMINA_2_0 “Субгранти для культурних проєктів” фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст публікації є виключною відповідальністю організатора програми Music StartUp і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.