⚡️25 років альбому ВВ «Музіка»: легенда, що була у космосі ⚡️

25 років альбому ВВ «Музіка»: легенда, що була у космосі

25 років альбому ВВ «Музіка»: легенда, що була у космосі

У 1989-му гурт «Воплі Відоплясова» феєрично заявили про себе на весь колишній срср, який тріщав по швах. Люди були готові до нової революційної музики, а ВВ вразив зухвалістю вже першому кліпі «Танці». Однак, буремні 90-ті змусили музикантів п’ять років провести у паризькій творчій еміграції (1991-1996), щоб так само яскраво повернутися з альбомом, який зробить з них суперзірок.

Сам Скрипка стверджував, що їхнє повернення на рідну землю було продиктоване хорошими змінами на Батьківщині. Тут, за словами музикантів, почав формуватися свій шоубізнес, а за кордоном гурт «ВВ» досягнув на той час свого максимуму. Далі — тільки контракт з рекординговою компанією, а значить і компроміси, на які тодішні рокери не були готові.

Створення дебютного альбому

«Саме у Франції я побачив, наскільки французи тримаються за своє», — ділиться спогадами Олег Скрипка та згадує, що на цьому патріотичному запалі й народилися пісні альбому. «Музіка» записували в Києві, а зводили в Парижі. Тоді у гурті, окрім Скрипки та басиста Олександра Піпи, грали ще двоє французьких музикантів, тому доводилося мандрувати. «Привозимо матеріал із Києва, а французи кажуть: “Повний shit, переписуємо заново!” І нам із Піпою довелося робити нову версію “Музіки” вдвох. Він записав бас і настукав барабанні партії на драм-машині, я взявся за гітару, баян і вокал. Працювали на студії вночі – нелегально, за знижкою».

Сингли
Початково Скрипка хотів екранізувати однойменну пісню «Музіка» та композицію «Трава». Однак, коли музикант показав альбом менеджеру московському лейблу. то його переконали, що «Весна» зробить його знаменитим. Зараз артист з посмішкою згадує: саме москва нав’язала Україні «Весну».

«В Україну я повертався через москву. Ми домовилися із нашим тодішнім лейблом, що будемо знімати кліп на «Мосфільмі». Я хотів екранізувати пісню «Трава» — був певен, що це хітяра. Але дивлюся, москвичі щось мнуться: «Може, “Весну”?» — «Та ну! Це фольклорний прохідник, кому він потрібен?» — «І все-таки: може, “Весну”?»

Переконали. Режисером відео став Олександр Солоха.

«У “Весни” проста форма, вона про відродження. Я зрозумів гіпнотичність народної пісні, її трансовість. Люди виходили в поле та вводили себе в стан трансу, щоб не відчувати тяжкої праці», — пояснює хітовість фронтмен гурту

Зйомки кліпу «Весна» теж не обійшлися без правок Олега Скрипки, який вдягнувся самостійно. Спочатку, за словами артиста, костюмери на студії принесли йому вишиванку, солом’яний бриль та шаровари, але у рокера були свої плани на це відео. У типових шароварних декораціях, артист відзнявся у червоній водолазці з паризького секонду та в американських треніках. Більш того, коли костюмер прасував водолазку, то пропалив тканину, що несподівано стало фішкою образу.

Після виходу кліпу на пісню «Весна» гурт повернув популярність на усьому пострадянському просторі, тому і не дивно, що їх копіювали. «Коли дивився російське MTV, точно пам’ятаю, що бачив ще кілька кліпів у наших декораціях. Слава Богу, вони не стали шедеврами», — Олег Скрипка.

Визнання
В інтерв’ю 1999-го року Скрипка зізнається, що до 1997 року ВВ була виключно альтернативною групою. «Український офіціоз нас в ящик не пускав». Після «Весни» стався прорив: в ящику крутимося, на різних фестивалях виступаємо. Однак, все одно ми не теж саме з усіма цими людьми. Ми чужі на їхньому святі життя».

Цікавий факт: «Музіка» — єдиний у світі альбом, що побував у космосі! У 97-му Леонід Каденюк взяв його з собою у політ. Йому дозволили взяти лише три речі і він обрав: Прапор України, Конституцію України та альбом гурту ВВ, у якому, до речі, є пісня присвята Юрію Гагаріну («Юра»).

Через рік «ВВ» випустить диск «Країна мрій», який закріпить артистів у статусі рок-зірок незалежної України.