Alexjazz з новою роботою “Сірники”

Alexjazz з новою роботою "Сірники"

Alexjazz презентує нову роботу “Сірники“. Це авторська інтерпретація артиста вірша Михайла Драй-Хмари в стилі пост-панк. Це не перше прочитання Alexjazz творів поетів доби Розстріляного відродження. Раніше артист випустив пісню “Смутний”.

За основу пісні взято вірш Михайла Драй-Хмари “Сірники“. Це один із останніх віршів поета, який він написав у листі своїй дружині та доньці з концтабору ГУЛАГу на Колимі в 1937.

“Це була морально нелегка робота, усвідомлюючи увесь масштаб трагедії тих часів, і розуміючи, що це був ймовірно останній вірш в житті поета. І це ми занурилися лише в одне талановите життя із тих тисяч страчених совєтами. Я ставив перед собою ціль зберегти усю аутентичність вірша, лише декілька слів було додано/видалено задля ритмічності та мелодійсності. На жаль, українці мають коротку пам’ять, про що постійно свідчать чарти стрімінгових платформ. Ставлення імперії до нас незмінне, як і зараз, так і 80-100 років тому. Слід це пам’ятати – вони хочуть знищити наш цвіт нації, вони хочуть знищити нас”,  –  коментує Alexjazz.

Сингл доповнює атмосферне відео, де були використані архівні кадри 1930-40-х років. Режисер відео: Володимир Бондаренко.

“Мені як режисеру та оператору було досить складно працювати над цим проектом, так як я відчував велику відповідальність за висвітлення історичних подій. Ми провели великий об’єм роботи по підготовці та збору історичних даних, щоб висвітлити нашу роботу без брехні та гіперболізацій, а так, як насправді це відбувалось. Відвідали Биківню, поспілкувались з істориками, провели десятки годин в мережі в пошуках крихт інформації, яка залишилась після знищення культурного цвіту української нації совєцким режимом. Після цього страшно уявити, що це все повторилося б, якби ЗСУ не втримали оборону і не відтіснили загарбників, знову були б розстріляні сотні тисяч українців без суду і слідства. Тож слава українським відважним воїнам і всьому українському народу”, – говорить Володимир Бондаренко.

***

Проєкт підготовлено в межах реалізації програми ZMINA 2.0 “Субгранти для культурних проєктів” фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Відповідальність за його зміст покладається виключно на артиста, що в свою чергу не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу та фонду ІЗОЛЯЦІЯ.