Das Wortspiel: новий проєкт Марʼяни Головко та Макса Смоголя

Das Wortspiel: новий проєкт Марʼяни Головко та Макса Смоголя

Мар’яна Головко (співачка, солістка формації NOVA OPERA) та Макс Смоголь (саунд-продюсер, кіно-композитор, мультиінструменталіст) представили свій новий музичний проєкт під назвою Das Wortspiel із дебютним альбомом “Chapter I”. Назва проєкту перекладається з німецької як “гра слів”.

Das Wortspiel: новий проєкт Марʼяни Головко та Макса Смоголя

Створений у 2022 році на тлі повномасштабного вторгнення рф до України, “Chapter I” відображає рефлексії музикантів на тему війни. Перебуваючи у Берліні, Мар’яна та Макс приєдналися до численних заходів, що мали на меті підтримати українську спільноту проти російської агресії. Це стало джерелом натхнення для творчих рішень, що відобразилися у народженні поезії та музичного супроводу до неї.

“Зараз мені здається, шо цей альбом — мій порятунок. Це те, у що вилилися усі наші переживання того найстрашнішого і найважчого, але одночасно і найпродуктивнішого періоду одразу після початку війни. Це адреналін тих перших днів і агресія, і злість; але і сум, і розпач, і невизначеність… Складний букет емоцій, який на мою думку відобразився у різних треках альбому. Крім того всі записи робилися не в студійних умовах, а де і як доведеться, і з використанням дуже обмеженого набору інструментів, який був доступний на той момент. Це можна почути у фінальному міксі, який пронизаний дуже щирим саундом…”, — коментує спільну роботу Макс Смоголь.

Дебютний альбом Das Wortspiel — це запис у жанрі spoken word, що включає у себе лірику відомого українського поета Юрія Іздрика, а також власні тексти Мар’яни Головко, Макса Смоголя, народні мотиви, тексти Ольги Кобилянської. Альбом передає специфічний стан, у якому музиканти проживали рік, що став найважчим для всіх українців.

“Вірші створювалися в різні періоди 2022 року: і коли здавалося, вже більше не зʼявиться привід для усмішки, і коли надія зазирала у серце тоненьким променем крізь вузьку щілину між апатією та натхненням. Для мене це дуже важлива робота. Зокрема — знову доторкнутися до лірики мого улюбленого українського поета Юрія Іздрика. Це моя подорож крізь цей важкий рік…”, — додає Марʼяна Головко.

Das Wortspiel вже високо оцінили на престижному музичному шоу-кейсі Most Wanted Music у Берліні. Музиканти сподіваються, що альбом “Chapter I” стане промовистим висловлюванням на підтримку України та відгукнеться в серцях надією та вірою у переможне майбутнє.