Екс-учасниця гурту “Правиця” співачка Мирослава Салій презентує відео “Сонний день”

Екс-учасниця гурту "Правиця" співачка Мирослава Салій презентує відео "Сонний день"

“Сонний день” – це інтерпретація вірша Олени Теліги, української поетеси, учасниці ОУН, що була розстріляна в Бабиному Яру.

Сингл “Сонний день” – це лірична балада, музику до якої писала Мирослава спільно з Олександром Леоновим та Олександром Малишевим.

“Я зробила цю пісню для своєї учениці ще 4 роки тому. Я вже давно симпатизую творчості Олени Теліги, Олега Ольжича, Василя Симоненка та інших. На початку повномасштабної війни я кілька місяців провела в Чехії і дізналася багато про наші спільні сторінки історії. Зокрема про те, що Чехія завжди надавала притулок українцям, які змушені були тікати від радянських переслідувань. Олена Теліга також тривалий час перебувала в Чехії. Там вона перейшла на українську мову і згодом, вже в Кракові, вступила до лав ОУН. Вона була відданою своїм принципам до останньої хвилини життя”, – розповідає Мирослава.

Відео на пісню – це livе, що перебивається з кадрами Києва різних років та архівними відео з національно-визвольних змагань 1917—1921 років, коли Україна, як і нині, боролася за свою незалежність.