Filini презентував збірку “Бавовна”

Filini презентує збірку "Бавовна"

Filini – український співак, музикант, саундпродюсер презентував збірку «Бавовна», до якої увійшли 7 українських народних пісень, знайомих кожному з нас. Але в ЕР вони звучать по-новому, в сучасній інтерпретації, з новим настроєм та актуальними ідеями. 

«Бавовна» стала для Filini певною хронологією війни, адже всі пісні, створені в різні її етапи, відображають перетворення та зміцнення нашої країни. Від перших хвилин до майбутньої безперечної перемоги. Від розпачу та болю, до єднання, взаємної допомоги та відкритості світу. 

24.02.2022 – Війна 

«Ніч яка місячна» – пісня, втілена у сотнях образів та думок, переспівана мільйонами українців та впізнавана світом. Під вибухи та гул сирен, Filini створював її в бомбосховищі. Текст пісні залишився незмінним, але музика від атмосфери зоряної та ясної ночі переходить до усвідомлення першого вибуху, нічних новин, розуміння, що війна прийшла в наш дім. Разом зі створенням музики, руйнувались шаблони та надії, втрачалась віра, але прийде час – і вона повернеться, розквітне. Тоді Filini про це ще не знає. Його всесвіт згасає, залишається лише темрява.

Літо 2022 – Життя

«Котику сіренький» – колискова, яку співають матері своїм дітям. Це перші рядки, які ми чуємо і потім все життя несемо в серці. Інтерпретація Filini – наші літні перші спроби повернутись до звичного життя, знову відчувати емоції та просто жити. Власні рядки Filini створені на основі фантазій прогулянки сіреньким котиком по Києву за часів війни, світломаскування та обстрілів. Така вона – колискова війни. Загадкова, грайлива, містична, вечірня, наповнена таємницями та крихтою надії.

Весна 2022 – Допомога

«Несе Галя воду» – пісня про кохання, забави та звичайні життєві емоції , які під час війни перетворились на взаємодопомогу, волонтерство, підтримку. “Ой, ті добрі люди, роблять вітер всюди” – маленька частина власних рядків Filini, яка якнайкраще характеризує сучасну “Несе Галя воду”. Пісня про добро, людяність та порядність. Весна розквітла, а Україна встояла завдяки мільйонам людей, які обʼєдналися навколо загальної мети. Кожен з нас став маленькою частинкою великого кола добра, яке, наче бурхлива річка, заповнило всю країну, увірвалось у кожну домівку, кожне українське серце.

Осінь 2022 – Звільнення 

«Розпрягайте, хлопці, коней» у такому звучанні народилася під час звільнення Харкова та Херсона, запалала маршем в українському серці, яке пізнало перемогу, наблизилось на крок до миру та спокою, але все ще горить силою та мужністю. В народному значенні пісня відображає готовність йти боронити країну, захищати її від ворога та стояти за кожен метр рідної землі. Filini відкрив в ній ідентифікацію, приналежність до сильної нації, єдиної країни, що плекає історію наших предків, котрі наповнюють своєю силою та волею.

Зима 2023 – Відстань

«Ой, на горі два дубки» – діалог з дівчиною, яка залишила Україну і знайшла своє місце на “західних землях”. Бажання бути поруч, торкатись та насолоджуватись кожною хвилиною розбивається об лід непорозуміння, цінностей та моралі. Відстань руйнує кохання, але його місце займають віра та єдність, бажання працювати та відбудовувати країну, адже це важливіше, це мета, це місія.

Весна 2023 – Палає

“Горіла сосна” – контраст відчуттів в моменти війни. Лірична весільна пісня перетворилася на енергійний денс, так само, як змінився настрій кожного українця в момент ударів по ворожій території та кремлю. Смуток змінився радощами, а серце потребувало боротьби. Народжена під кроки, пісня ніби сама веде нас до перемоги.

Майбутнє – Перемога

“Червона калина” була створена однією із перших і одразу було зрозуміло, що саме вона стане нашою перемогою. Вона несе в собі не тільки тріумф над ворогом, а і людські почуття – ніжність, спокій, кохання та можливість насолоджуватись життям. Бойовий гімн повстанців перетворився на вечірню вайбову пісню,  що символізує закінчення війни і початок миру, зміну бойового духу на легкість та радість. Війна навіки залишиться в пам’яті кожного з нас, але з неї розквітне нова Україна. Незламна, нескорена, могутня та непереможна.