FOR LAURA – присвята відомого шведського джазового музиканта українській співачці

FOR LAURA - присвята відомого шведського джазового музиканта українській співачці

LAURA MARTI разом з немецьким лейблом Neuklang презентує третій промо-сингл свого нового джазового альбому Africa. Tribute to Lars Danielsson. 

Сингл має назву – For Laura. Він є одним із трьох промо-синглів альбому, випуск якого заплановано на 26 травня 2023 року.  

Особливістю цього треку є те, що музика була написана Ларсом Даніельссоном спеціально для цього альбому і на альбомі Ларс сам зіграв у цьому треку!

“Важлива пісня для мене. Бо композитор, якого я дуже люблю і присвячую йому свій альбом, присвятив мені пісню і назвав її FOR LAURA. Цю композицію ви поки не знайдете в альбомах Lars Danielsson. Бо це 100% ексклюзив написаний автором для мене. Маю честь. І в альбомі зі мною в цій пісні зіграв саме Ларс.  Дякую за чуттєвість і майстерність крутим українським музикантам: Наталії Лебедєвій, Якову Цвєтінському, Юрію Нацвлішвілі і  Дмитру Литвиненко. Наталії Лебедєвій – ще і за чудове аранжування пісні. Слова написала я сама. Українською. І тепер виходить це україно-вірменсько-шведсько-німецький проєкт. Вмикайте, насолоджуйтесь, закохуйтесь, діліться, любі мої!  Буду дуже рада і вдячна вашій підтримці!“, – говорить LAURA MARTI.

Альбом Africa Tribute to Lars Danielsson був записаний на німецькій студії Bauer Studios у вересні 2022 року і запланований до виходу на лейблі Neuklang. Робота над альбомом відбувалася під час повномасштабної війни, яку росія розв’язала в Україні. У цей час дуже важливою є підтримка всіх європейських інституцій, які допомагають українській музиці знайти гідне місце в культурному житті Європи.             

“З Ларсом я познайомилась у 2018 році на сцені ім. Е. Рознера, фестивалю Leopolis Jazz Fest, в Україні,  де ми виконали його композицію Granada” Я написала слова українською на інструментальну пісню. Після чого глядачі почали коментувати, що це вперше в історії фестивалю зазвучала джазова пісня українською мовою на головній сцені. Історичний момент. Потім в мене народилась ідея зробити музику Ларса “по-українськи”. Бо я дуже давно люблю його творчість. А після спільного виступу було багато натхнення. Ларсу дуже сподобались мої вірші і він попросив, щоб всі пісні були саме українською. Ми довго обговорювали кожен текст і багато спілкувались під час створення проєкту. А потім Ларс зробив сюрприз написавши для мене пісню For Laura … Чи я щаслива, що шведська зірка подарувала мені пісню і назвала цю пісню моїм ім’ям? Так, звісно. І дуже це ціную. Ціную нашу дружбу. Саме Ларс Даніельссон і його менеджер настояли, щоб я виїхала з України і співала для України в Європі, а також допомогли мені з цим“, – коментує співачка.

До проєкту Africa. Tribute to Lars Danielsson Лаура Марті запросила відому українську джазову піаністку та композитора Наталію Лебедєву, для створення аранжувань до пісень Ларса.

До запису альбому, окрім Наталії, долучилися талановиті українські джазові музиканти: Яків Цвєтінський (труба, флюгельгорн) Юрій Нацвлішвілі (контрабас), Дмитро Литвиненко (барабани). 

Реліз повного альбому Africa. Tribute to Lars Danielsson заплановано на 26 травня 2023 року.