Французько-український репер DEE-M-DEE та інді-артистка PETROVOCHKA випустили спільний реліз на підтримку України

Французько-український репер DEE-M-DEE та інді-артистка PETROVOCHKA випустили спільний реліз на підтримку України

Репер Dee-M-Dee, родом із Закарпаття, презентує сингл про актуальні події Слава Україні! в колаборації з інді-артисткою Petrovochka. Ця пісня — крик душі проти путінського режиму. 

“Слава Україні!” — це друге “видання” треку. Перша версія “Слава Україні!” звучала двома мовами – російською та українською.

“Влітку минулого року я випустив цю пісню бімовною, бо хотів достукатись до родичів та друзів, які проживають у країні-агресорі… Але дива не сталося. Після виходу треку багато слухачів просили видати його повністю рідною мовою, тому невдовзі я вирішив зробити другу версію. Цю ідею ми реалізували спільно з талановитою співачкою – Petrovochka. З її куплетом та приспівом пісня набула ще більшої потужності! Аранжуванням і лірикою ми хотіли підкреслити могутність і незламність нашої країни, а також стійкість і героїзм українського народу!“, — коментує Dee-M-Dee.

Перша чернетка треку з’явилася ще у 2014 році — коли фактично й розпочалася війна росії проти України. В той час у музиканта не було можливості зробити запис. А коли розпочалося повномасштабне вторгнення, Dee-M-Dee вирішив, що її необхідно допрацювати. Для репера це також був переломний момент у творчості. Тоді, 24 лютого, він вперше у своєму житті написав куплет українською.

Реліз другого видання пісні відбувся 5 травня — в день, коли рік тому українські війська перейшли до контрнаступу на Ізюмському та Харківському напрямках, витісняючи окупантів. Музикант зазначає, що Харків для нього є значущим містом, адже саме там він почав записувати перші пісні.

“Саме в Харкові я починав свій музичний шлях. Пам’ятаю, як вперше прийшов на студію, назва якої була B&W HEADLINER. Це були незабутні враження, сповнені справжніх та яскравих емоцій!”, ділиться Dee-M-Dee.

Всі кошти, зібрані з продажу пісні на платформі Bandcamp, музиканти переведуть відомому поету, музиканту, волонтеру — Сергію Жадану з міста Харків на благодійність та підтримку українських військових, а саме харківському підрозділу “Хартія”.

Друге видання треку вийшло у колаборації з PETROVOCHKA — це інді-артистка, родом із Черкащини, музикант, сонграйтер, брала участь у шоу “Х-Фактор” (2019), завдяки каверу на KAZKA знялася в офіційному кліпі гурту на пісню “ПЛАКАЛА”, за плечима 8 релізів, а зараз співачка готується до випуску дебютного альбому.

“Ще коли я почула першу версію пісні, я одразу сказала Dee-M-Dee, що краще зробити трек повністю українською. Тож коли він запросив мене не просто долучитись до створення другої версії, а ще й написати для неї куплет і частину приспіву, я без вагання погодилась! Поміж іншим, це моя перша робота, записана поза межами України, тому в цій пісні відчувається особлива ностальгія за Батьківщиною. А слова “по світу розкидані є ми” раптово виявились актуальними і для мене“, — ділиться Petrovochka.

До створення пісні долучились музиканти з усього світу — відома в Європі бандуристка Eka Caterina родом із Запоріжжя, саунд-продюсер Den G із Парижа, мастеринг-інженер David H — студія ColorSound Mastering (Париж) з якою співпрацювали David Guetta, Avicii, Kanye West, Mylene Farmer & Sting.

Dee-M-Dee – музикант, репер, родом з України, більше 10 років проживає у Франції. За плечима багато релізів, які виходили на різних офіційних збірниках.