Jamala зібрала понад 2 млн гривень для України під час свого першого туру Північною Америкою

Jamala зібрала понад 2 млн гривень для України під час свого першого туру Північною Америкою

Українська співачка кримськотатарського походження Jamala завершила свій перший тур Північною Америкою.

У програмі туру Like A Bird, який співачка представила американській та канадській аудиторії,  матеріали різних років її творчості в “особливій електронній інтерпретації”.

Всього Jamala відвідала 11 різних міст: Філадельфія, Нью-Йорк, Чикаго, Торонто, Монреаль, Міннеаполіс, Ванкувер, Сієтл, Сан-Франциско, Лос-Анджелес та Орландо.

Не питайте мене, чи встигла я подивитися міста. Не чекайте світлин зі знаковими місцями, тому що все, що я бачила —  це аеропорти, готелі та концертні майданчики. Але найголовніше —  я бачила людей. Десятки годин у дорозі і багато тисяч кілометрів позаду. Важливий та пілотний, у цей важкий для країни час, тур. Але наша сила — в єднанні!”, –  зазначила Jamala.

Крім своїх пісень, артистка підготувала також цікаві лоти для благодійних аукціонів, які вона проводила під час кожного концерту. Серед них – збірка “300 поезій” Ліни Костенко з підписом авторки, футбольний м’яч з підписом футболіста Андрія Шевченка,  марки підписані Головнокомандувачем Збройних Сил України Валерієм Залужним та Waone, особисті речі Джамали з участі у різних телевізійних шоу, кліпів та багато інших. До прикладу одна з її особистих суконь, яка була спеціально виготовлена для кліпу “Solo” продана на аукціоні за 7500 доларів.

Jamala зібрала понад 2 млн гривень для України під час свого першого туру Північною Америкою

Коли я сказала, що їду в тур Америкою і буду робити аукціони, виставляючи якісь знакові речі для мене: сукні, окуляри, прикраси на голову і т. ін., то попросила своїх друзів виділити лоти для благодійних аукціонів там під час моїх концертів, відгукнулися всі. Можна сказати, збирали валізи з лотами “всім селом“, – розповіла Jamala.

Всього за час туру команді співачки вдалося зібрати понад 2 млн гривень на допомогу Україні. Гроші, за словами Джамали, будуть передані до різних благодійних фондів.

Нагадаємо, цього року Jamala також випустила свій сольний альбом QIRIM (“Крим”). Це збірка з 14 традиційних кримськотатарських пісень, кожна з яких була віднайдена виконавицею в різних куточках півострова. Презентація альбому QIRIM відбулася у Національній опері України у Києві 5 травня, а також у Ліверпулі 11 травня спільно з BBC Philharmonic Orchestra. З історією кожної пісні, а також оригінальним текстом та його перекладом можна ознайомитись на інтерактивному сайті, присвяченому QIRIM.