“Кінопокази на Протасі” продовжують традиції, започатковані Романом Ратушним

“Кінопокази на Протасі” продовжують традиції, започатковані Романом Ратушним

Два роки тому в червні 2022 року загинув Роман Ратушний, розвідник 93 ОМбр «Холодний яр».

“Кінопокази на Протасі” продовжують традиції, започатковані Романом Ратушним

Роман був активістом, лідером, який обʼєднав і згуртував місцеву громаду в боротьбі за зелену зону Київської  історичної місцевості Протасів яр.

Влітку відбудеться багато різних подій, повʼязаних з Протасовим яром – продовження боротьби в судах, громадські слухання і культурні події. Так, Громада Протасового Яру продовжує втілювати започатковані Романом ще у 2020 році традиційні «Кінопокази на Протасі».  Кінопокази відбудуться з липня по вересень. В програмі – сучасні українські фільми. 

5 липня в день народження Романа Ратушного відбудеться показ документального фільму «20 днів в Маріуполі». Подія традиційно відбудеться просто неба на галявині Протасового яру недалеко від будинку, де жив Роман. 

Боротьба за зелену зону Протасового яру почалась у 2019 році. За життя Романові з однодумцями вдалось врятувати від забудови кілька ділянок, повернути їх в користування громади Києва в статус зеленої зони. 

Після загибелі Романа громада, його однодумці з ГО “Захистимо Протасів яр”, команда адвокатів і юристів та  Київська міська рада продовжили його справу.

В липні 2022 Київрада прийняла рішення про створення ландшафтного заказника місцевого значення «Протасів Яр». Це надало території статус об’єкта природно-заповідного фонду. І вже у 2023 заказнику присвоєно ім’я в честь Романа Ратушного.

Попри це, боротьба за зелену зону не закінчена і небезпека забудови досі існує. Наразі в адміністративному суді перебувають дві справи за позовами про скасування рішення Київради про створення заказника: ТОВ “Протасів Яр” та ТОВ “Енсо Груп” – вони поки на початковому етапі розгляду. Ведеться активна юридична боротьба. І тут дуже важлива активна підтримка громади, усіх небайдужих киян, щоб запобігти забудові цього важливого для Києва місця! Крім перемоги в судах, крім роботи юристів, необхідна участь і активна включеність у спільні заходи та присутність на судових засіданнях.

У громади попереду багато роботи – це і проєктні роботи,  і облаштування території. Крім того, ГО «Захистимо Протасів яр» планує і надалі підтримувати просвітницькі та культурні ініціативи Романа, спрямовані насамперед на посилення національної свідомості та гуртування місцевої спільноти.

Слідкуйте в соцмережах громади за новинами боротьби за збереження зеленої зони Києва та анонсами культурних подій на Протасі.

ДЕ: Галявина Протасового яру під нижньою АЗС WOG