Krapka;KOMA & оkrymлена – Твій Спокій-Твоя Свобода (feat. Діти Криму)

Krapka;KOMA & оkrymлена – Твій Спокій-Твоя Свобода (feat. Діти Криму)

Krapka;KOMA & оkrymлена – Твій Спокій-Твоя Свобода (feat. Діти Криму)

16 червня – прем’єра колаборації між українськими артистками Krapka;KOMA (Львів) та оkrymлена (Сімферополь).

Наприкінці зими Krapka;KOMA випускали другу серію інструментальних творів, один з яких почула Юлія Качула (оkrymлена) і запропонувала співпрацю. Так виникла пісня “Твій Спокій-Твоя Свобода”, до якої Юлія Качула записала вокал на слова Міхи Невідомського. Колаборація стала творчим мостом, що з’єднує два світи однієї країни.

Зйомки кліпу відбувались у Львові та Сімферополі, відеоряд відображає контраст між містами: пам’ятники Леніну/Шевченку, радянська символіка/вивіски українською мовою.

Юлія Качула (оkrymлена): “Львів – Сімферополь. Сьогодні ці міста – паралельні світи. Ті, хто кричать: «Спасибо дєду за побєду» і ті, хто бережуть у думках і камені Європу… Але прірва у першу чергу в головах. Всі зациклені на минулому, через це – топчуться на місці. Обнулити все можуть тільки діти – і жити зі спокоєм у серці. Якби старше покоління не перекладало свій невирішений біль на плечі молодих.”

Krapka;KOMA: “Нас вразила хоробрість та цілеспрямованість Юлії, не уявляємо як складно продовжувати співати українською у Сімферополі – це ті речі, що ми у Львові сприймаємо, як належне і навіть часом не замислюємось, що може бути інакше. Цією співпрацею ми хочемо підтримати Юлію та показати, що вона не одна у своїй боротьбі.”

Слова пісні “Твій Спокій-Твоя Свобода”:

Вирви із себе вчорашнього.
Нерви, злість і байдужість –
Не стануть вони тими ліками,
Які оживляють душу…
Самотність, печаль, безнадія
Вбиваються гарним настроєм.
І навіть на струнах розладжених
Можна зіграти радісно!
Пустка без дій не зникне –
Наповнюй себе годинами:
Римами, вірою, совістю
Піснею, словом, картинами…
Смійся у вічі темному,
Сонце наклей на лоба,
Не рви свої нерви пошматані
Твій спокій – твоя свобода!

Krapka;KOMA: https://t.me/KrapkaSounds
okrymлена: https://www.facebook.com/julia.kachula.5

Krapka;KOMA – це дівочий електронний гурт, що базується у Львові, Україна. Іра Лобанок та Альона Коваленко разом пишуть, випускають та виконують власну музику. Головними особливостями дуету є мульти-інструментальність та мультизадачність. Музичний жанр проекту поєднує риси downtempo, trip-hop, indie electronica та experimental, іноді присутні елементи джазу, адже обидві музикантки мають джазову освіту.

Юлія Качула (оkrymлена) – авторка, співачка, режисерка, викладачка, живе і творить у місті Сімферополь. Засновниця проєктів: Слухай українською!, оkrymлена, Діти Криму та школи вокалу Vocal Recovery. Відома своєю чіткою позицією, сильними відеороботами, змістовними піснями, оригінальними проєктами. Слухачі та журналісти назвали Юлію – людиною, яка тримає українське небо над Кримом.