«Любіть і поважайте старших виконавців, вони вберегли українську пісню», — Ігор Богдан про концерт в Україні, Різдво та улюблений Львів

«Любіть і поважайте старших виконавців, вони вберегли українську пісню», — Ігор Богдан про тут Україною, Різдво та улюблений Львів

Ігор Богдан — український співак, який вже понад 30 років проживає в Канаді із Україною в серці. Як так склалася доля, про особливість Різдва та концерт в Україні — далі у нашій розмові

Ігоре, у прес-релізі про вас вказано, що ви українсько-канадський співак. Як так склалося?

В 1991 році (квітень-травень) я мав можливість гастролювати по Канаді, з двома концертними програмами: «Не забудьте помʼянути» і «Галицька забава».  В місті Калгарі зустрів красиву українку Катерину, яка з часом стала моєю дружиною. Оскільки в мене батьків уже не було, а в неї залишилися батьки старшого віку, ми вирішили збудувати сімейне гніздо в Канаді. На сьогоднішній день в мене троє дітей, одна внучка, кожного року повертаюся в Україну зі своїми концертами, залишаюся українцем, навіть на чужині. За час повномасштабної війни це вже другий приїзд в Україну. Головна мета поїздки – підтримка наших Воїнів на фронті. Вірю, що і він буде результативним.

Ви їдете до України з концертною програмою «На Різдво». Чому саме це свято вирішили зробити основою зустрічей з глядачами?

Різдво – для мене особливе свято. Пригадую 1989 рік. Радянський союз, комуністичний режим… Саме цього року ми підготували Різдвяну програму «Родився Він», яку показали в залі Львівської  філармонії. Ніколи не забуду цих концертів, а їх було аж 10. І не забуду саме через реакцію глядачів. Люди майже всі колядки слухали стоячи. На очах зʼявлялися сльози, оплески були такими, здавалося, що весь Львів чув ці оплески. І після цього Різдва я уже 35 років святкую народження Ісусика на сценах України, Канади, Америки і Австралії.

Під час концерту ви представите нову пісню «Мій скарб». Про що ця пісня особисто для вас і як вона народилася?

Я дуже радий, що одного дня до мене подзвонив Сергій Котовський (молодий талановитий композитор, співак і просто, хороша людина) і повідомив, що Богдан Стельмах подарував йому хороший текст. Текст виявився не просто чудовим, він відповідав моїм почуттям. І я зразу ж відповів, що чекаю на пісню. Я розумію, що пан Богдан писав ці слова для своєї коханої дружини. Але для мене цією дружиною була і залишається – УКРАЇНА. Тому в програмі цю пісню я  співатиму моїй Україні.

У вас є пісня «Ой там у Львові». Це ваше улюблене місто і тому вирішили оспівати його чи просто так склалося?

Для мене всі міста України дуже рідні і дорогі. Але Львів і Київ для мене особливі. Львів – це моє рідне місто, а Київ – це місто моїх студентських років. У Львові мені пощастило співати на всіх сценах (опера, театр ім.Заньковецькоі, к-три Мир, Жовтневий, Довженка). Це, мабуть, сотні концертів, мільйони глядачів…Тому Львів і львівʼяни для мене, як родина. Цього року знову покажемо Різдво у палаці Довженка.

Що вас надихає у творчості, на підтримку яких людей у своєму оточенні розраховуєте найбільше? 

На сьогоднішній день мене, як творчу особистість, надихають наші Збройні Сили України! Минулого разу ( травень-червень 2023) мої виступи в реабілітаційних центрах були для мене найдорожчими. Також, вважаю для себе дуже важливими концерти на підтримку ЗСУ. Вірю, що і цього разу вдасться організувати корисні виступи і для воїнів, і для поранених, і для волонтерів, і, просто, для чудових УКРАЇНЦІВ!

Якщо порівняти музичні індустрії Канади та України, то є щось спільне у цих двох музичних ринків? 

Якщо чесно, я не хотів би порівнювати музичну індустрію Канади і України. Бо для мене наша музична індустрія набагато вища. І ми повинні гордитися цим. Крапка.

Хто з українських артистів вам подобається? Кого з колег можете слухати і ставити на репіт?

Я слухаю всіх. В нас надзичайно талановиті виконавці і особливо, талановитта молодь. Я не буду називати конкретні імена, щоб когось не пропустити і образити. Всі талановиті! Молодці. Естафета в надійних руках! Але, до молоді, любіть і поважайте старших виконавців, вони вберегли українську пісню, українську колядку, українську народну пісню. Разом творімо на благо нашої рідної Української культури! І найголовніше – на благо нашої перемоги! Слава Україні! Слава нашим Воїнам! Слава нації! І смерть ворогам!