Люта весна: справжній крик душі від співачки JIVA

Люта весна: справжній крик душі від співачки JIVA

Люта весна: справжній крик душі від співачки JIVA

Ізраїльська співачка українського походження JIVA (Джива) презентує композицію «Люта Весна». Наповнена болем, лірична композиція розповідає про вічний лютий та весну, яка у серцях мільйонів українців цьогоріч так і не настала.

«Моя душа неймовірно болить за рідну Україну. З 24 лютого жодне українське серце матері, дружини, дитини не в спокої. Мені хотілось створити композицію, яка підкреслить переживання нашого народу. Проте, я впевнена, що обов’язково прийде перемога. Так, наше життя більше ніколи не буде таким, як раніше, але воно стане більш наповненим сенсами та бажанням жити, робити цей світ кращим», – прокоментувала JIVA.

Сама співачка родом з Дніпра. Там отримала освіту та почала свій творчий шлях. У 2016 році родина прийняла рішення переїхати до Ізраїлю, до міста Ашкелон. Воно розташоване на відстані 8 км від Сектора Газу і є однією з основних цілей ударів з цієї території. Повітряні тривоги – те, з чим співачка живе вже 6 років. Говорить, що повернутись до творчості її спонукав ракетний обстріл. В момент атаки на місто співачка разом з чоловіком та двома доньками ховалась просто у під’їзді під сходами, оскільки на той час проживала в будинку не оснащеному бомбосховищем. Самі ці життєві зміни надихнули її до створення музичного проєкту JIVA.

«Тисячі людей в Ізраїлі підтримують Україну», — JIVA про благодійні виступи, воєнні пісні та переїзд до Ізраїлю

Співачка почала виконувати пісні на івриті та підтримувати культуру свого нового дому. Проте після повномасштабного вторгнення росії в Україну, вона не могла залишитись осторонь, почала активно волонтерити, брати участь у багатотисячних мітингах в Ашкелоні та благодійних концертах, націлених на збір коштів на медикаменти та евакуацію дитячих будинків. Окрім того, JIVA виступила і в рамках телемарафону Save Ukraine Stop War, який відбувся у Тель-Авіві. Також співачка вирішила повернутись до своїх витоків та почала створювати пісні рідною мовою – українською. 

Композиція «Люта весна» має нестандартну структуру: довгі інструментальні програші з елементами української етніки, за допомогою яких передається настрій пісні. JIVA планувала створити колискову, проте внутрішній стан надиктовував зовсім інше.

«Стан тривожності та пригніченості тримав мене наче в кайданах. Я хотіла зробити пісню-колискову, яка підтримає кожного волонтера, кожного воїна на фронті, кожну дитина, кожного переселенця, аби почувши її всім їм ставало трохи легше. Але біль та відчай, що акумулювалися в душі, вирвались криком. “Люта весна” – це не колискова, а моя особиста психотерапія», – зізнається виконавиця.

Після перемоги JIVA планує приїхати в Україну з серією благодійних концертів для підтримки дітей та вимушених переселенців, а зараз готується до благодійних концертів підтримку постраждалих від російської агресії.

«Тисячі людей в Ізраїлі підтримують Україну», — JIVA про благодійні виступи, воєнні пісні та переїзд до Ізраїлю