Måneskin: Італійське місячне сяйво, яке покорило світ

Måneskin: Італійське місячне сяйво, яке покорило світ

Заснування і перші кроки

Італійський рок-гурт Måneskin, який  перекладається з данської мови, як “місячне сяйво”, був заснований у 2016 році в Римі. Гурт складається з чотирьох учасників: вокаліста Даміано Давида, басистки Вікторії Де Анджеліс, гітариста Томаса Раджі та барабанщика Ітана Торчіо. Басистка Вікторія Де Анжеліс і гітарист Томас Раггі знайомі ще зі школи, у 2015 році вони вирішують заснувати свій рок-гурт. Друзі познайомилися із майбутнім вокалістом – Даміано Давідом у приватному ліцеї Еугеніо Монтале в Римі й згодом, у 2016 році, вокаліст приєднався до гурту.

Цікавим фактом є те, що спочатку Måneskin відмовили Даміано і не хотіли його брати до свого колективу, обґрунтовуючи це тим, що хлопець занадто “попсовий”, в той час, як Вікторія із Томасом хотіли грати рок-музику. Але наполегливість Даміано перемогла і все ж йому дали шанс, до того ж ніхто із інших претендентів на роль вокаліста не підходив так вдало як Даміано. Повністю колектив був сформований, коли до них приєднався останній учасник — барабанник Ітан Торкі. 

Спершу гурт виступав на вулицях, невеликих місцевих концертах та барах набираючі популярність серед місцевої публіки.

Перші концерти і початок слави

Першим значним кроком до слави для Måneskin став їхній виступ на італійському шоу талантів “X Factor” у 2017 році. Хоча вони зайняли друге місце, їхня енергійна подача та унікальний стиль привернули увагу широкої аудиторії. Після цього шоу гурт випустив свій дебютний сингл “Chosen”, який миттєво став хітом і увійшов у топ чарти Італії. У 2018 році гурт випустив сингли “Morirò da Re” і “Torna a casa”, а також свій перший студійний альбом “Il Ballo della Vita”, який посів перші місця в чартах.

Måneskin: Італійське місячне сяйво, яке покорило світ

Для просування альбому гурт випустив документальний фільм під назвою “This Is Måneskin”, прем’єра якого відбулася у жовтні 2018 року в Італії.

Стрімкий зліт і міжнародний успіх

У 2021 році Måneskin перемогли на музичному фестивалі Санремо, що дало їм можливість представляти Італію на конкурсі Євробачення. Їхній виступ з піснею “Zitti e buoni” став справжньою сенсацією і привів гурт до перемоги на Євробаченні 2021 року. Це був переломний момент для Måneskin, який відкрив їм двері до міжнародної слави.

Після Євробачення гурт випустив свій другий альбом “Teatro d’ira: Vol. I”, який отримав схвальні відгуки критиків і став комерційно успішним не тільки в Італії, але й за її межами. Пісні з цього альбому, такі як “I Wanna Be Your Slave” і “Beggin'”, стали вірусними в соціальних мережах, особливо на платформі TikTok, що ще більше підвищило їхню популярність.

Måneskin: Італійське місячне сяйво, яке покорило світ

Індивідуальність й унікальний стиль

Однією з причин успіху Måneskin є їхня індивідуальність та унікальний стиль. Вони поєднують в собі елементи класичного року з сучасними впливами, створюючи музику, яка є свіжою та актуальною, додаючи до цього глибокі сенси у них. Наприклад пісня “Coraline” розповідає історію молодої дівчини на ім’я Кораліна, яка зазнала в житті багато болю та смутку. Попри це, вона залишається сильною і хороброю, і сповнена рішучості продовжувати йти вперед, незважаючи ні на що.

Виступи Måneskin вирізняються не лише музичною майстерністю, але й неймовірною енергетикою та харизматичністю, яка захоплює аудиторію з перших нот. Вокаліст Даміано Давид відомий своїм потужним голосом і впевненістю на сцені. Його здатність передати емоції, занурити слухачів в історію пісні та тримати їх у напрузі протягом усього виступу робить кожне шоу незабутнім.

Вікторія Де Анджеліс, вражає своєю майстерністю гри на бас-гітарі, на якій почала грати ще з 8 років.  Її енергія та впевненість на сцені закохують все більше людей у гурт. Її гра на інструменті є не просто фоновим акомпанементом, а важливою складовою загального звучання гурту та перфомансу на сцені.

Måneskin: Італійське місячне сяйво, яке покорило світ

Гітарист Томас Раджі захоплює слухачів своєю віртуозною грою, та комунікацією з іншими учасниками гурту на сцені, додаючи до музики Måneskin неповторний рок-звук. Ітан же, зі своєю потужною та ритмічно чистою грою дарує неповторний ритм кожній пісні та концерту Måneskin. 

Їхня взаємодія на сцені, емоційна віддача та справжня пристрасть до музики створюють неповторну атмосферу, яку відчуває кожна людина яка присутня на їхньому концерті. Це справжня магія, яку Måneskin дарують своїм шанувальникам під час кожного виступу.

Майбутнє гурту

Måneskin продовжують підкорювати нові вершини в музичному світі. Їхній успіх на Євробаченні та подальші хіти відкрили для них можливості для виступів на найбільших світових музичних фестивалях, таких як Coachella і Rock am Ring. Але наразі шанувальники гурту стурбовані майбутнім Måneskin, зважаючи на чутки про те, що гурт може припинити свою спільну діяльність. Чутки почались після того, як Вікторія Де Анджеліс почала розвивати сольну кар’єру DJ-ки, а Даміано перекрив своє татуювання “Må”, яке є у кожного учасника гурту. 

Найближчі концерти

У 2024 році Måneskin відправляються у турне рок-фестивалями. Турне вже розпочалося 18 травня у Мексиці і закінчиться 17 серпня у Японії. Під час турне Måneskin порадують своїми виступами такі країни як: Мексика, Німеччина, Австрія, Нідерланди, Польща, Бельгія, Іспанія, Греція та Японія.

Måneskin: Італійське місячне сяйво, яке покорило світ