Молоді українські артисти переспівують вірші класиків. Інтерв’ю з Марією Чижик

Молоді українські артисти активно переспівують вірші класиків. Інтерв'ю з Марією Чижик

Молоді українські артисти активно переспівують вірші класиків. Інтерв'ю з Марією Чижик

За останній час одразу декілька молодих українських артистів звернули свою увагу на вірші найвідоміших вітчизняних поетів. Roxolana переспівала вірш «Очима ти сказав мені: люблю» живої легенди Ліни Костенко. Zelenooka зробила потужну роботу Гордий Промінь на вірш Лесі Українки. Дуже люблять артисти поезію Івана Франка: “Човен” від Один в каное, “Знаєш” від Віталія Козловського, “Тріолет” від Артема Пивоварова… На нашій сторінці в інстаграм ми опублікували декілька цікавих композицій, серед яких пісня на вірш “Думка” Тараса Шевченка від молодої співачки Марії Чижик.

У межах нашої соціальної ініціативи НУМ.О (нова укараїнська музика) ми поспілкувалися з Марією про її прем’єру та творчість.

Маріє, розкажи про себе та чому вирішила розпочати кар’єру співачки з пісні на вірш Шевченка?

Мені 16 років, я з Вінниці. Співаю змалечку. Завжди бачила себе в ролі співачки. Розуміючи, що наша унікальна мова та мелодійність народних співів у крові кожного українця, я свідомо почала шукати вірш для першої власної пісні у класичних скарбах поезії. Вірш “Думка” Тараса Шевченка одразу запав мені у серце —  ще коли вперше його читала в школі. Разом з народним артистом України Ігорем Юрковським ми швидко втілили мою мрію у життя. Я точно знаю, що моя пісня буде близька багатьом, бо народна музика, фольклор та етно — це не мода чи тренди, а наша сутність.

Марія Чижик Думка

Серед молоді народна пісня не дуже популярна. Тебе це не лякає?

Мене це лише підбадьорює. Але я насправді не в захопленні від тої навали разової пластикової музики, що нині захопила молодь. Я не вважаю музикою чи піснею щось, що не має душі. Народна пісня має душу та сенс. Вона актуальна й зрозуміла була сотні років тому, зараз і буде у майбутньому. Мене тішить, що такі гурти як GO-A чи ДахаБраха вчать нас уважно придивлятися до власних музичних витоків. Я дійсно хочу, аби мої пісні у майбутньому були різносторонніми, цікавими, зрозумілими слухачу і, звичайно, наповнені душею та глибоким змістом!

Як обирали місце для зйомок дебютного відео? Чому саме воно?

Для зйомок кліпу підібрали маловідоме загалу місце. Ми, під час пошуків, натрапили випадково на чудовий краєвид берега Десни, що є притокою річки П.Буг. В такій місцевості справді відчуваєш атмосферу оспівану Шевченко, часи козацтва.

Марія Чижик Думка

Що, на твою думку, важливо для артиста, який тільки починає свій творчий шлях?

Для успішної кар’єри артиста потрібна сильна команда професіоналів. Тому починати кар’єру треба з сильними людьми поруч. Усі підводні камені роботи в сфері шоу-бізнесу пройти одному і важко, і не потрібно. Бажано мати людей поруч, які направлять, і підкажуть, і підстрахують. Я зрозуміла, що навіть вступати до ЗВО буду на напрямок менеджменту у сфері шоу-бізнесу, а паралельно продовжу працювати над поліпшенням свого вокалу.

Марія Чижик Думка

У чому твоя “родзинка” як співачки?

Я хочу бути такою собі мавкою шоу-бізнесу — таємничою та сором’язливою, магічною та простою. Розвиватися та розкривати себе планую поступово. Я дуже цікава особистість, і мені є що заспівати на велику аудиторію. Я унікальна в тому, що не граю вигаданого персонажа, а живу своє життя чесно, й це має відгукнутися у багатьох.

Якими бачиш свої майбутні роботи та чи є бажання зробити ще оспів класичних творів?

Я хотіла б почати вимальовувати свій власний музичний стиль і збирати пісні для міні-альбому. Мені є що розказати та про що заспівати слухачу. Тому я вже починаю експериментувати у написанні віршів для майбутніх авторських пісень. Я не шукаю наразі віршів чи пісень інших авторів, бо мені дуже хочеться спробувати викласти на папері та оспівати власні пережиті історії.

Хто тебе мотивує та чи є українські артисти, як надихають?

Мене мотивують люди, які досягли успіху своєю наполегливою працею. Перш за все – мої батьки. Вони – приклад того, як треба працювати, жити, любити, творити. Щодо артистів, то тут я можу виділити наших поп-дів: Тіна Кароль, Юлія Саніна, TAYANNA та ін. Сила голосу, наполегливість, віра в себе та свій продукт – цьому в них треба повчитись багатьом.

Про що мрієш та які цілі ставиш перед собою?

Я мрію стати учасницею талант-шоу “Голос Країни”, бо вважаю, що цей проєкт, нехай і не народжує сотні нових зірок, але дає можливість стати поміченим та зібрати поруч себе певну аудиторію фанатів. Я уважно спостерігаю за творчістю KHAYAT, TAYANNA, ALEKSEEV та ін. Якщо говорити про Андрія Хайата — це один з небагатьох в Україні артистів, що пропагандують народний вокал на власному прикладі. Я була б щаслива заспівати разом з ним. А цілі у мене максимально прості —  що два місяці робити новий реліз і знаходити ресурси на зйомки відео.

?YOUTUBE та Instagram Марії Чижик