Офіційна відповідь Суспільного мовника щодо проведення Дитячого Євробачення

Дитяче Євробачення

Дитяче Євробачення

Як і обіцяли, ми продовжуємо тему національного відбору на Дитяче Євробачення 2021. Усі питання ми направили Суспільному мовнику. Публікуємо наші питання та відповідь АТ «НСТУ». Позицію MUZVAR з приводу відповідей можете прочитати на нашій сторінці в Інстаграм.

Запитання
1. Чому документи на пісню до нацвідбору Дитячого Євробачення перевіряються не до, а після оголошення усіх фіналістів? Наскільки нам відомо, у дорослому Нацвідборі учасник не може бути оголошеним півфіналістом, поки не підпише усі необхідні документи з Суспільним.  
2. Яким чином проводиться перевірка документів та електронних анкет? Яка процедура перевірки? Хто відповідає за цей процес?
3. Чому після зйомки відео на “неперевірену” авторську пісню, учасниця (батьки) мала відмовитися від участі? Чому не було використано пісню, що придбана за 80 000 грн у незалежного автора Суспільним?
4. Якби батьки офіційно не відмовилися, чи була б допущена учасниця до виступу або отримала б автоматичну дискваліфікацію? 
5. Яка подальша доля використання пісень, придбаних Суспільним у незалежного автора (2020 та 2021 роки)? Як їх використовує Суспільне, оскільки автор повністю передає ексклюзивні права мовнику?
6. Які критерії відбору учасників до фіналу та який саме напрям – пісня чи вокал?

Відповіді Суспільного мовника

Запитання № 1

У відборі на дорослому Євробаченні всі учасники подають авторські пісні, тому перевірка прав відбувається на етапі роботи із заявками. При цьому у відборі на Дитяче Євробачення Суспільний мовник дає шанс проявити себе і взяти участь усім дітям, незалежно від наявності авторської пісні. Оскільки не у всіх талановитих дітей України є можливість замовити авторську пісню, Суспільне вже другий рік поспіль дає дітям можливість також подати власне виконання вже наявного музичного твору, а потім отримати нову пісню від Суспільного мовника для участі у фінальній частині відбору. Суспільне проводить мистецький конкурс для визначення пісні, яку придбає для тих фіналістів, у яких немає оригінальної пісні, паралельно з прийманням заявок на національний відбір.

На етапі подання заявки, заповнюючи анкету, батьки учасників гарантують, що в разі подання оригінальної пісні передача необхідного обсягу авторських прав на пісню є обов’язком учасника. Ознайомлення та дотримання вимог Положення про національний відбір (далі – Положення), надання всіх передбачених Положенням гарантій і згод щодо використання поданих із заявкою матеріалів є обов’язковою умовою участі у відборі.

До проведення фіналу нацвідбору Суспільне укладає з усіма оголошеними фіналістами договори щодо участі у фіналі та ознайомлює їх із договором на участь у міжнародному конкурсі. На цей момент уже відома пісня Суспільного, яка перемогла в мистецькому конкурсі, тож договори на участь у фіналі стосуються виконання цієї конкретної пісні або оригінальної пісні, якщо така пісня була подана учасником. Якщо на цьому або будь-якому іншому етапі відбору Суспільне встановлює невідповідність або порушення учасником норм Положення, зокрема факт подання недостовірної інформації або приховання інформації чи інших істотних обставин щодо відбору та/або міжнародного конкурсу, невиконання вказівок / рекомендацій Суспільного під час проведення ідбору, Суспільне має право відмовити в участі у відборі або припинити участь у відборі учасника в будь-який момент відповідно до пункту 5.13 Положення.

Запитання № 2

Приймання та опрацювання заявок на перших етапах відбору здійснюється відповідними підрозділами Суспільного мовника. Заявки перевіряються на відповідність умовам Положення.

Запитання № 3

Мати учасниці звернулася до Суспільного із проханням про припинення участі її дитини в конкурсі, оскільки їй не вдалося отримати згоду автора пісні на її використання у фіналі нацвідбору та на міжнародному конкурсі відповідно до правил Європейської мовної спілки. На цьому етапі не передбачається заміна пісні, відповідно до Положення, оскільки вона подавалася з авторською піснею.

Запитання № 4

Для участі у фіналі кожен фіналіст повинен виконати всі умови Положення.

Запитання № 5

Пісня, придбана Суспільним мовником минулого року, була використана у відборі цього року, а також залишиться в переліку пісень наступного року. Суспільне запропонувало її на першому етапі відбору в переліку пісень для учасників, які не мають власної оригінальної пісні.

Запитання № 6

До фіналу проходять як учасники, які мають вокальні, артистичні дані та пісню, що має потенціал гідно представити Україну на міжнародному рівні у фіналі дитячого Євробачення, так і талановиті, харизматичні вокалісти, які можуть у фіналі проявити себе, виконавши надану їм пісню від Суспільного. У фіналі журі та глядацька аудиторія голосують уже комплексно – за артиста і пісню, яку цей артист виконує.