Олег Скрипка прокоментував бурхливі дискусії щодо пісні TWO COLORS

4 дні тому YouTube Олег Скрипка — Two Colors

Фронтмен гурту Vоплі Vідоплясова у прямому ефірі на Радіо Промінь 28 лютого, у програмі «Вікенд нової української музики» розповів про своє бачення української класики та прокоментував пост у Фейсбуці на сторінці доньки композитора Олександра Білаша, написаного стосовно англомовного треку TWO COLORS.

У травні 2020-го року, у міжнародний День вишиванки, Олег Скрипка випустив англомовну версію ДВОХ КОЛЬОРІВ — класичної української пісні, створеної Дмитром Павличком та Олександром Білашем. Майже рік потому відбувся реліз кліпу на TWO COLORS, який зняла українська режисерка Олена Винярська.

За словами Олега Скрипки, він переспівав легендарну українську композицію, щоб популяризувати її та нашу культуру на весь світ. «Українці живуть по всьому світу, наша діаспора величезна. Приміром, в Канаді живе багато нащадків українців, які й не всі знають українську, бо народилися там. Хочеться, щоб вони теж знали велику українську класику. Відчули втілений в ній національний етнокод зрозумілою їм мовою. І звичайно, ця пісня спрямована до всієї культурної світової спільноти, тому що цінності в цій пісні єднають усіх людей».

Екранізація TWO COLORS викликала бурхливу реакцію громадськості. Відео активно обговорюють у ЗМІ та у всіх музичних пабліках у соціальних мережах. Зокрема, у доньки композитора ДВОХ КОЛЬОРІВ Олесі Білаш виникли питання з приводу авторського прав. Коментуючи це в радіоефірі, Скрипка заявив, що така реакція не стала для нього несподіванкою.

«Коли випускаєш пісню у світ, то маєш бути готовим до того, що її будуть переспівувати, робити кавери. Я, як автор, скажу, що мою ВЕСНУ переробляли сотні разів, і лише половина з них мені подобаються».

Скрипка також подякував пані Олесі Білаш за те, що вона озвучує питання авторського права.

«У нас в країні це не дуже врегульовано. І я теж, як автор, знаю всі проблеми. Я також зацікавлений в тому, щоб все було законно. Пісня має нове життя. Зараз ми робимо аранжування цієї пісні з НАОНІ Оркестра. Ця пісня зазвучить під акомпанемент 40 народних інструментів. Так що запрошую всіх на концерт, який відбудеться 22 квітня у Києві».

Юрист артиста також додав, що під час релізу пісні TWO COLORS всіх авторів було зазначено. Всі майнові права авторів буде дотримано відповідно до вимог законодавства.