Переможниця “Голосу країни” Марія Квітка представила пісню на слова Шевченка

Переможниця "Голосу країни" Марія Квітка представила пісню на слова Шевченка

Популяризаторка української етнокультури, співачка та фольклористка Марія Квітка випустила пісню “Реве та стогне” на слова Тараса Шевченка. Це перший реліз Марії після її перемоги у талант-шоу “Голос країни-12″, який виходить в рамках головного музичного суперпризу шоу від мецената Андрія Мацоли.

Прем’єра пісні є присвятою до Дня народження Шевченка, який народився 209 років тому, 9 березня 1814 року. Автором обкладинки синглу став відомий український художник-графік Дмитро Кришовський.  

Записати саме цю композицію Марія Квітка вирішила, щоб підтримати українців, які виборюють свою свободу на передовій та в тилу:

Цей фрагмент з балади “Причинна” особисто для мене про міць і красу української природи. Мені хотілось виконати життєствердний твір, який дасть силу, наснагу й натхнення триматись і боротись. А хто, як не Шевченко, може дати всі ці відчуття? Пройшло понад 200 років від його народження, а, як бачимо, слова його такі, ніби написані про сьогодення, – розповідає співачка. Якщо Шевченко в ті надскладні часи зміг зберегти українське, творити українське, примножити українське, то ми зараз тим паче зможемо вибороти свободу. З початку повномасштабного вторгнення, я думаю, що багато людей поглянули на Шевченка під іншим кутом, ми як ніколи до того почали усвідомлювати повністю його слова і його внесок в нашу культуру”.

Знамениту пісню “Реве та стогне” Марія Квітка виконує не в академічній, а в народній версії разом з колегами фольклористами, виконавцями етномузики. Фольклористка, яка вже понад десять років досліджує українські традиції, розповідає, що у кожному регіоні її виконують по-своєму, а загалом існує понад 1500 варіацій виконання цього твору. Сама вона почала захоплюватись творами Шевченка ще у дитинстві:

Пам’ятаю, ще будучи дуже малою дитиною, я копирсалась в книжках, що були у нас вдома, і завжди мою увагу найбільше привертав “Кобзар”. Бабуся розповідала мені про долю Шевченка, про те, як жилося йому в ті часи, яким хоробрим він був. І я думала про те, як би він радів, якби побачив, що Україна вже незалежна і вільна. Якось я його сприймала не як відомого недосяжного поета, а як рідну людину, яку хочеться пізнавати більше і більше. А сьогодні мені хочеться вірити, що він десь там дивиться на нас і пишається нашою стійкістю й боротьбою“, коментує виконавиця.