Пісні для знайомства з Україною: добірка Дарʼї Коломієць для KEXP

Пісні для знайомства з Україною: підбірка Дарʼї Коломієць для KEXP

Українська культурна активістка, музична продюсерка та діджейка Дарʼя Коломієць представила добірку з трьох українських пісень на відомій американській радіостанції.

В четвер, 23 березня, у програмі Drive Time на американському радіо KEXP українська культурна активістка, музична продюсерка та діджейка Дарʼя Коломієць презентувала добірку українських пісень, які наразі є актуальними для неї.

У переддень виходу програми легендарний американський діджей, ведучий Drive Time та старший програмний директор KEXP Кевін Коул анонсував підбірку, назвавши Дарʼю “невтомною активісткою, що віддана поширенню української музики та культури у світі перед обличчям неспровокованої агресії росії”.

“Вже багато місяців поспіль я спрямовую усі свої зусилля, аби просувати українську культуру в світі, і для мене велика честь розповідати про нашу музику на прохання одного з найпотужніших американських музичних медіа. Я мала нагоду записати короткі інтро для представлення пісень, і навіть через них прагнула донести до аудиторії, що російська війна в Україні триває, і навіть попри це ми створюємо надзвичайну музику і слухаємо те, що особливо цінно”, – коментує Дарʼя Коломієць.

До добірки увійшли:

Володимир Івасюк – “Пісня буде поміж нас”

“З цією піснею я визначилась найлегше, і ця її версія – у виконанні самого автора. За місяці культурної роботи і виступів для американської аудиторії я розповідала про Володимира Івасюка, мабуть, найбільше: тут зі мною його платівка, яку я граю за кожної нагоди; про нього вже писали TIME і The New York Times – зокрема, про його ймовірне вбивство працівниками КДБ. Ця пісня – особлива для мене, вона допомагає мені переживати війну. Саме її ми співали у підвалі, де я ховалась від російських обстрілів разом із сорока незнайомими людьми у перші тижні повномасштабної війни. Для мене ця пісня – символ єднання зі своїми людьми попри відстані і час. I те, що Володимир Івасюк гратиме на KEXP у 2023 році – моя особиста визначна подія”, – говорить Дарʼя.

Balaklava Blues – YOU SHOOT ME

Коментар Дарʼї:

“Учасники Balaklava Blues, Марк і Марічка, познайомились на Майдані в 2014 році. Марк – канадський українець, який до цього жив у Торонто, але прилетів до України, взяв участь у Революції Гідності і зустрів Марічку; згодом вони разом волонтерили в зоні ООС. Зараз вони популяризують українську культуру і історію в усьому світі, розповідають про боротьбу українців і збирають кошти на ЗСУ. YOU SHOOT ME – болісний перший трек на їхньому альбомі LET ME OUT (2022), який присвячено подіям в Україні. Історія і творчість гурту – важливе нагадування світові про те, що війна триває не з 24 лютого 2022, а вже девʼятий рік”.

KRUTЬ – “Воля”

“Третя композиція – найвідповідальніша, я підбирала її найдовше і тут зрештою обрала пісню з особливим звучанням. Бо для мене бандура – інструмент, який найкраще уособлює голос і душу України, і він незмінно викликає в мене сироти на шкірі при прослуховуванні. Марина показує, як сучасно бандура може звучати, але ця, інтимна версія пісні підкорила мене – тут тільки струни і вокал. Вона вийшла на початку квітня 2022, після деокупації Київщини, і є присвятою усім, хто бореться за Україну. Я ділюся цією піснею, аби нагадати слухачам про те, що ми зараз переживаємо, і про нашу боротьбу – не лише для України, а й за право бути вільними для всіх людей”, — додає діджейка.

Повністю фрагмент програми з добіркою можна послухати на сайті радіостанції за посиланням.