«Поки що це пошуки та експерименти», — MartA про співпрацю з українськими артистами, захоплення репом та нову прем’єру

«Поки що це пошуки та експерименти», — MartA про співпрацю з українськими артистами, захоплення репом та нову прем’єру

Молода співачка MartA, яка ще зовсім недовго на професійні сцені у якості
самостійного артиста, але вже має чималий бекграунд у нашій музичній сфері, про співпрацю з українськими артистами, захоплення репом та нову прем’єру — далі у нашій розмові.

«Поки що це пошуки та експерименти», — MartA про співпрацю з українськими артистами, захоплення репом та нову прем’єру

Ви почали кар’єру професійної співачки в досить юному віці. Як поєднуєте з навчанням, вдається знаходити баланс?

Насправді, так як я тільки починаю кар’єру, поєднувати поки не так складно. Бажано просто планувати та розраховувати час для всього.  Так буде легше мати розуміння що ти встигаєш робити, можливо щось додати у свій графік. Ну і про відпочинок не забуваємо, бо це важливо. А ще, звісно, команда… Вона завжди на підхваті і допомагає встигати все.

Як вам зйомки у кліпі? Взагалі вже звикли до зйомок, виступів чи ще до всього придивляєтеся і звикаєте?

До активного досить життя я вже давно звикла! А от до кожного кліпу — це все індивідуально, адже кожен раз нова локація, інші обставини та рівень складності зйомок. Кожного нашого знайомого знімального дня з нами завжди відбуваються казуси і ніколи все не проходить гладко. Але не дивлячись ні на що – ми завжди отримуємо класний результат, потім згадуючи кожен кліп – згадуються смішні історії- ось, наприклад, цього разу ми в процесі зйомок роздягли візажиста, бо її куртка круто підходила під один з образів. 

Автор вашої прем’єри «Чому» Аліса Панчук, яка відома своїми дуетами з репером YARMAK. Як почали співпрацю з нею, можливо не одну пісню вашу вже написала вона?

Так. Чому – це вже другий трек, який ми робимо разом з Алісою. Мені дуже подобається те, що вона дуже точно відчуває мене, мою стилістику та побажання. Перший наш спільний трек  «Дай Мені» ми обрали з декількох запропонованих. А от «Чому» вже створювали на замовлення, і писався він для дуету… Колаборація не склалася, на жаль. А ось трек нам дуже сподобався, тож ми трохи переробили його і я заспівала його сольно.

У прес-релізі до вашої прем’єри йдеться про те, що у відео роботі таємні символи та послання. Привідкрийте трохи завісу цих таємниць, які символи закарбували у кліпі?

Символів у кліпі багато. Всі вони вибудовані навколо теми нашого сну. Маленькі цеглинки цієї конструкції – це повсякденні думки людини, які згодом переносяться у сон, створюючи новий паралельний світ. В нашому випадку – це казковий кольоровий світ, в який ми занурюємось і стаємо ближче до тих речей, які в повсякденному житті нам завжди здавались далекими та неосяжними.  Сонце, місяць, небо, вода, день та ніч – все це ніби у нас на долоні, і в цьому світі ми самі вирішуємо яким саме він буде.

В один момент може здатись, що ця казка перетворюється на реальність, якою ми керуємо самі, і в який ми своїми думками вимальовуємо світ навколо нас. Кожен глядач може з цього кліпу виділити для себе якісь свої символічні підказки. Наприклад, усвідомити, що всі наші думки матеріальні, або, що світ навколо нас набагато ближче, ніж нам здається. Також, можливо, хтось зрозуміє для себе, що в цьому всесвіті існує багато інших паралельних світів, якими ми теж можемо керувати за допомогою своїх думок. Але давайте все ж таки залишимо цей кліп на розгляд глядачам та науковцям! Нехай самі знаходять для себе відповіді.

У кліпі є алюзія на твір і фільм «Аліса в країні чудес». Чому саме така ідея? Ви прийшли вже з готовою ідеєю чи вже разом з режисером вигадували?

Якщо чесно, то ідея кліпу належить повністю Денису. Я пофантазувала трохи… уявила як це буде виглядати і погодилася. Дуже хотілося створити щось незвичне і казкове… Думаю, що ідея прийшла – від тексту. Про чари, про ці лабіринти думок. Розшифрувати текст кожен може по своєму: для когось- це трек про кохання, для когось – пошуки себе.. А для мене – це відповіді на безліч запитань, що ми ставимо собі і світу кожного дня. 

«Чому» це вже третя ваша прем’єра. Є вже бачення та розуміння того, яким бачите свою творчість надалі? Чи поки що це пошук себе та експерименти?

Поки що це пошуки та експерименти. Я ще зростаю і мої думки та бачення змінюються, напевно буду далі рухатись у напрямку таких пісень як «Чому» і « Дай мені» – вони дуже мені подобаються!

Хто з українських артистів вас надихає? Хто є у вашому плей-листі?

Мої смаки весь час змінюються… І я зараз слухаю дуже різну музику… Але є одні артисти, яким я дуже завдячую стартом своєї кар’єри, якщо можна так сказати… Близько двох років тому, для одного з проектів компанії Тавр Медіа розшукували дитину, яка могла б читати реп. Я не репер, але не за довго до того пробувала каверувати Alyona-Alyona. Тож з репом була трохи знайома.

Я відгукнулася, як виявилося єдина. Тому була запрошена співати з гуртом ТНМК на проекті «Для Дітей заради Майбутнього». Хлопці відразу були не в захваті від моїх «репувань». Ще й здивовані, що я не хлопець. Однак потім дуже допомогли мені все зробити правильно і класно.  Я отримала не аби-яке задоволення від співпраці, а ще мені зайшла стилістика, тож тепер мої пошуки себе я й розвиваю в напрямі українського репу.

Якби ви мали можливість запитати у Всесвіту одне питання, яке б починалися зі слова «чому», то яке б це запитання було?

Дуже філософське запитання! Але я думаю що зараз для кожного українця всі наші «Чому» пов’язані з війною і супроводжуються ще безліччю «навіщо?» та «коли?».