Популярний фестивальний гурт Фranko’ випустив нову роботу “Після вибуху”

опулярний фестивальний гурт Фranko’ випустив нову роботу "Після вибуху"

Учасник багатьох українських музичних фестивалів, запорізький гурт Фranko’ презентує нову композицію “Після вибуху”.

“Після вибуху” – це розмова з кимось дуже рідним і ця розмова відбувається без співрозмовника. Вона не буде почута, тому що під час жорстокої сварки люди не говорять, а мовчать. Весь біль від неможливості розуміння засиплеться шаром ґрунту в надії бути похованим. Але він не помирає, він нидіє десь в глибинах підсвідомості й не дає спокою. Він шукає виходу. 

«Як зібрати себе після вибуху люті? Як повернути собі гідність після неконтрольованих дій? Як відновити себе знову в ціле? Як без болю оглядати наслідки руйнувань? Як змиритись, що чогось вже не повернути?» – задаються питаннями музиканти.

У кліпі двоє хлопців уособлюють людство, яке внутрішньо не міняється, попри прогрес. Люди б’ються з давніх-давен до сьогодення і ніщо не додає їм людяності – ані неймовірні винаходи, ані приголомшливі витвори мистецтва. Злі й впевнені у своїй правоті, вони рухаються до свого зникнення. 

“На створення відео до пісні нас штовхнула війна в нашій країні. У внутрішніх війн і зовнішніх природа одна і та сама, тому між музикою і відеорядом немає конфлікту,” – каже лідерка гурту Катерина Стаценко.

При створенні треку були використані побутові звуки, до прикладу — звук сірника, що запалюють, звук рахівниці та металевої холодної зброї. Ці елементи індастріал додають настрій, напругу і відчуття присутності когось живого всередині треку.

Нагадаємо, Фranko’ — український гурт, який був створений у Запоріжжі у 2015 році. Жанр — романтичний рок, інді-рок, misique concrete. Усі пісні гурту авторські, українською мовою. Лідерка гурту – Катерина Стаценка, автор текстів та музики, режисер відеокліпів. З 2023 року музиканти мешкають у Києві.

На теперішній час гурт Фranko’ випустив 3 EP альбоми та декілька окремих синглів.

Протягом 2015 – 2020 рр. гурт був учасником багатьох українських музичних фестивалів, таких як «Тарас Бульба», “Respublika”, «Схід-рок», «Рок Булава», «Khortitsia Freedom», «Файне місто», Фестиваль “Ї”, «Пікейні жилети» та ін.

Гурт Фranko’ виступав з концертами у багатьох містах України. Після повномасштабного вторгнення країни-агресора, музиканти зайнялись волонтерською діяльністю. З акустичною програмою «Затишок у тривожний час» музиканти провели вже 20 благодійних концертів для військових, волонтерів, переселенців у Києві, Запоріжжі, Ірпені, Кам’янець-Подільському, Покрові та ін. 

У 2024 року запланований вихід нового альбому гурту Фranko’.