Повернення до шоу-бізнесу під новим ім’ям: Liam Fisher про “Голос країни”, дует із Джамалою та новий трек “Зброя”

Повернення до шоу-бізнесу під новим ім'ям: Liam Fisher про “Голос країни”, дует із Джамалою та новий трек “Зброя”

Український співак та автор пісень Liam Fisher презентував відеокліп на пісню “Зброя”. Для багатьох це новий виконавець, проте для фанатів “Голосу країни” – це відомий учасник В’ячеслав Рибіков, який свого часу був на хвилі популярності, проте через певні обставини зник з медіапростору. Що стало тому причиною і чому співак обрав нове ім’я – читайте ексклюзивно в інтерв’ю від “МУЗВАР”.

Liam Fisher – доволі незвичний псевдонім для української сцени. Чому вирішили зробити рестарт кар’єри саме з такою назвою? Чим вона для вас символічна?

Нікнейм Liam Fisher я вперше використав ще у 2013 році, проте тоді я ще не був учасником великих конкурсів. На них я вирішив брати участь під власним ім’ям. Після тимчасового переїзду в США я навіть почав думати про офіційну зміну імені, оскільки, спілкуючись, місцеві не одразу розуміли, як мене звуть, зараз не йде мова про прізвище. Тому прийняв рішення це спростити і почав під час знайомства з новими людьми представлятись як Liam Fisher.

Коли я написав пісню “Зброя”, то не було сумнівів, що видавати його потрібно саме під цим ім’ям. Згодом перейменувався і в соцмережах.  Щодо імені – особливих пояснень немає. Мені подобається ім’я Liam (Ліам), а Fisher (Фішер) – це практично моє прізвище англійською.

Повернення до шоу-бізнесу під новим ім'ям: Liam Fisher про “Голос країни”, дует із Джамалою та новий трек “Зброя”

Ви свого часу брати участь у доволі вагомих проєктах та фестивалях – “Голос країни”, що на телеканалі 1+1 та “Нова Хвиля у Юрмалі”. Це все припало на 2014 рік… Майдан, Революція Гідності, вторгнення на Донбас.. Як вдавалось поєднувати творчість та нові реалії? Адже ваша родина з Донецька.

Зараз, можливо, це прозвучить для когось дивно, проте для мене є велике значення, що в той час я особисто був у Києві, коли розпочався Майдан. Я все побачив своїми очима і ніяка пропаганда не спрацювала на мене та не змогла мені нав’язати російської дезінформації. Саме тоді я відчув справжній дух українського народу, який він сміливий та як відважно бореться за свою свободу. Навесні, перебуваючи у Донецьку, мені довелось прийняти рішення… І ми родиною переїхали до Києва.

Якраз у той момент почався сплеск популярності… морально поєднувати було складно, проте я не знав, коли ще доля подарує мені такий шанс. І використовував його на повну.

Подейкують, що через анексію Криму та початок АТО на “Голосі країни” хотіли замінити тренерів. Це стосується Лорак і Лазарєва. Чи правда це?

Вокальне шоу “Голос країни” один з найкращих проєктів в якому мені довелося брати участь, і який розкрив мене як співака. Я познайомився з багатьма талановитими музикантами, з якими продовжую спілкування і зараз. Дійшов до фіналу з піснею Grenade від Bruno Mars.

Як учасники, за кулісами ми подібного не відчували. Кожний виконував свою роль. До Ані Лорак та Лазарєва ставились як і на початку сезону, моментів напруження в команді та на проєкті в цілому не було.

Після “Голосу країни” у вас був ще один етап у кар’єрі – “Нова Хвиля”. Там ви співали в одному з конкурсних днів дуетом з Джамалою “Верше,мій верше”. Нещодавно у нашому інтерв’ю вона розповіла, що свого часу вона виборювала право співати цю пісню на конкурсі, а їй радили йди шляхом іншим і обрати щось радянське. З яким меседжем ви свого часу йшли на “Нову хвилю”?

До речі, виходячи з попереднього питання додам, що на «Новій хвилі-2014» відкритих конфліктів між представниками української та російської індустрії не було. Я радий, що у той час ми з Джамалою заспівали лемківську народну пісню і зал нам аплодував стоячи. Ця пісня знову прозвучала у Юрмалі через п’ять років, після участі Джамали у 2009 році, проте мала вже зовсім інший меседж. Вдячний долі, що у мене був цей шлях, проте він вже у минулому. Ми тоді представили Україну гідно, вибороли призове  місце. Це і було головною метою участі.

Згодом у вашій творчості відбувся етап затишшя. З цим це пов’язано? Продюсери після конкурсів не пропонували співпрацю? Чи ваші пріоритети змінились?

Після участі у “Новій хвилі” російські продюсери та артисти пропонували мені співпрацю та контракти, але за умови переїзду до москви. І вже тоді я вирішив, що хочу жити в Києві та в Україні. І ці творчі шляхи з росією розійшлися.

Після 2015 року став учасником християнського проєкту I found worship і три роки працював та писав пісні саме в рамках цього музичного проєкту. Ми зробили два альбоми і зняли понад 10 кліпів. Проєкт був активним в музиці, але при цьому поза шоу-бізнесом. Тому деякий період зник з радарів для багатьох прихильників.

У 2022 році відбулось ваше повернення у шоу бізнес з треком “Зброя”. Зараз вийшов відеокліп. Чим для вас важлива ця робота? Як музиканта та громадянина?

Я почав писати пісню «Зброя» в перші дні повномасштабної війни, коли ми з сином і дружиною ховалися в підвалах. Для мене це був крик душі. Безсонні ночі, вибухи, невідомість, флешбеки… Коли ти пригадуєш Донецьк 2014 року і розумієш, що можливо знову потрібно буде тікати від війни.  Я ніколи не забуду очі свого сина, якому мені потрібно було знайти слова, аби усе пояснити. Цього болю ми ніколи не забудемо та не пробачимо. Саме з цими почуттями народилася ця пісня. Мені важливо її видати, запам’ятати цей стан. До створення долучився мій друг Саша Чеф, який перейнявся цією історією і написав свою реп-частину.

Які майбутні творчі плани?

Планую надалі творчо розвиватись, писати пісні українською та англійською мовами. Хочеться, аби українська музика інтегрувалась у світовий простір. Слід мислити ширше. В Україні велика кількість талановитий музикантів, які гідні світового визнання.