Протест проти соціуму чи маніфест індивідуальності? BRSFSKY презентує новий сингл

Протест проти соціуму чи маніфест індивідуальності? BRSFSKY презентує новий сингл

Протест проти соціуму чи маніфест індивідуальності? BRSFSKY презентує новий сингл

BRSFSKY (Денис Борисовський) презентує епатажний кліп-антіутопію «Стадо». Це соціальний протест проти колективізму, безликості, страху, мовчання та безвідповідальності. І хоча кліп знімали до війни, в ньому можна вловити міжрядковий жорсткий сарказм про форму правління рф, а також спосіб мислення її громадян. Змішання стилів, почуттів, слів та емоцій… І головне питання: як у цьому всьому не загубитися? Все просто – треба слухати себе.

«Натовпу як такого й немає. Він у нас у голові. Боятися — це нормально. Але ніколи не перекладайте відповідальність на когось. Адже, щоб жити власним життям, потрібно робити власний вибір», — коментує BRSFSKY.  

Артист підкреслює, що музика для нього — це притулок, де можна повністю бути тим, хто ти є. А пісні виникають для відновлення балансу: не лише слухати інших, а й створювати своє.

Кліп пронизаний атмосферою напруги: починаючи від холодних відтінків освітлення й корекції кольору аж до статичних кадрів на початку, де кожен боїться припуститися помилки, навіть оператор. Це наймасовіший кліп у біографії Дениса. На майданчику було залучено 50 осіб, а зйомки тривали 32 години. Спецодягу, мальовані очі, телевізори – у кліпі багато символізму, аж до вибору знімального майданчика.

«Ідея кліпу виникла під час прослуховування пісні, меседж якої мені дуже зрезонував. Сам я народився і виріс у Дніпрі — у місті, яке раніше було найбільшою індустріальною столицею. Мої батьки з робітничого класу: у мами освіта конструктора ракет, вітчим понад 40 років працював на заводі. Вони хотіли, щоб і я став частиною цього безликого механізму виробництва, а я все життя хотів займатися творчістю. Тому ідею кліпу я наповнив протестом проти свого минулого, в якому я ріс. Коли я презентував готову ідею Денису, він був у захваті, і ми одразу розпочали підготовку. Довго вибирали локацію, хотіли знайти щось, що відповідає духу минулого, місце з атмосферою натовпу як єдиного цілого. Зрештою ми зробили свій вибір — всі зйомки проходили у Дніпрі на території колишньої фабрики», — згадує режисер Артем Шарапов.

Пісня різко відрізняється від усього, що творив BRSFSKY раніше, ніби теж протестує проти звичного укладу. Вперше артист використав речитатив: незвичайна і навіть подекуди дивна ритміка тексту лише підкреслює та нагнітає тривожність. А у кліпі ми бачимо Дениса у незвичному агресивному образі. Адже саме завдяки здоровій агресії ми можемо відстоювати особисті кордони.

Історія про чесність, пошуки себе, індивідуальність та самовираження червоною ниткою пронизує творчість Дениса Борисовського. І цей кліп – не виняток. BRSFSKY звертається до аудиторії з однозначним чітким меседжем, який звучить наприкінці треку: “Не втрать себе у шумі натовпу”.

А ви як вважаєте, є щось гірше, ніж бути як усі?

BRSFSKY — сольний проєкт Дениса Борисовського, родом з Дніпра. Саме він автор нашумілого у 2021 році синглу "SEX", а також колишній айтівець, який пішов у творчість. За плечима Дениса близько 15 релізів, серед них кілька фітів, у тому числі з групою "Green Grey" і солістом із гурту "THE ВЙО". Артист створює музику в інноваційному експериментальному жанрі — метамодерний футуризм. Як говорить сам Денис, його музика для тих, хто стомився від попсовості, масовості, легковажності, поверховості, мейнстримними, трендовості й рутини, це музика нового покоління.