«Смак свободи»: співачка Джамала у фільмі про старовинну українську кухню

«Смак свободи»: співачка Джамала у фільмі про старовинну українську кухню

Українська романтична комедія «Смак свободи» перемогла у міжнародній програмі французького фестивалю «Silence Ça Touille — Food and Movie Festival»! Співавторка та креативна продюсерка фільму Олена Моренцова-Шулик отримала почесну нагороду та анонсувала дату прем’єри фільму в Україні.

Побачити кулінарне фентезі «Смак свободи» у кіно можна буде вже з 29 лютого 2024 року.

Стрічка «Смак свободи» присвячена Ользі Франко — відомій дослідниці старовинної української кухні, авторці легендарної книжки «Перша українська загально-практична кухня» (1929 рік) та дружині Петра Франка, сина Івана Франка. Ідея фільму — показати кулінарні традиції України. Роль Ольги Франко втілила відома актриса Ірма Вітовська. Ще однією яскравою героїнею фільму стала співачка Джамала, яка виконала одну з головних ролей у стрічці «Смак свободи».

«У процесі роботи над сценарієм фільму у нас з Олександрою Вітязієвою (співавторка фільму) виникла ідея додати до сюжету реальних українських героїв та героїнь, які по-справжньому цікавляться та підтримують гастрономічні традиції як частину культури і з якими така історія могла легко статися у житті. Образ Джамали виник в нашій уяві  моментально, адже ми дуже любимо її творчість та одразу зрозуміли, якою важливою ланкою для історії вона може стати. Не будемо розкривати усіх подробиць, але кращого зіркового камео для “Смаку Свободи” бути просто не могло. Ну і творчі імпровізації Джамали на майданчику додали нашій кулінарній романтичній комедії ще й чудового музичного настрою!», — інтригує Олена Моренцова-Шулик, співавторка та креативна продюсерка фільму.

«Ви запитаєте мене, як сильно я люблю кіно? Дуже сильно! Мабуть тому вся моя музика завжди достатньо кінематографічна, бо вся вона саундтрек мого життя. Моя музика це відображення всього, що відбувається зі мною і довкола мене. Тут не важливо, чи то рефлексія почуттів у пісні “Подих”, чи то більш велична форма в альбомі QIRIM, бо це все  саундтрек “свободи”!

Коли мені запропонували зіграти одну з ролей у фільмі “Смак свободи”, я не можу передати словами, скільки було радості. Хоч в мене була і не велика роль, але це те українське кіно, за яке я дуже вболіваю. Неймовірний склад акторів і творчої команди. Відчувала щастя 24/7 на знімальному майданчику.  Вже не терпиться, щоб ви його побачили. Там трохи інша я: ще без смутку в очах, бо зйомки проходили до повномасштабного вторгнення — на дату виходу фільму, як і на більшість планів у нашому житті, вплинула війна. Це кіно про нас, про повагу до традицій, про їжу, якою ми так пишаємося. Зараз точно ми можемо сказати, що той самий, наш борщ, знають у всьому світі. Так, все, замовкаю, бо і так багато спойлерів. Чекати не так довго», —  говорить Джамала.

У фільмі «Смак свободи» також знялися Ірина Кудашова, Ірма Вітовська, Костянтин Темляк, Томаш Собчак, Тетяна Малкова, Римма Зюбіна, Віктор Стороженко, Вадим Куценок, Діана Кузьмінова, Світлана Золотько, Павло Лі.

Будуть кілька зіркових камео, зокрема Алекс Якутов, Вікторія Маремуха, Алла Костромічова, АСАФАТОV.

Продюсерка стрічки — Олена Моренцова-Шулик, режисер — Олександр Березань. 

У центрі стрічки — молода кулінарна майстриня Варя (Ірина Кудашова), яка з дитинства мріє про високу кухню, тож вирушає на пошуки себе у місто Лева. На неї чекають не лише романтичні пригоди та гастрономічні експерименти, а й знайомство з таємничою Ольгою Франко, яке змінить життя Варі назавжди.

Додамо, раніше вихід стрічки планувався на 7 березня, але згодом було вирішено запустити прокат раніше. Подивитись «Смак свободи» можна буде з 29 лютого в усіх кінотеатрах країни. Кінотеатральну дистрибуцію стрічки на території України здійснює FILM.UA Distribution.