Тонка випустить маніфест молодості 22 лютого: чому варто послухати

Тонка випустить маніфест молодості 22 лютого: чому варто послухати

Тонка випустить маніфест молодості 22 лютого: чому варто послухати

Сучасна українська музика прекрасна тим, що постійно дивує нас якісними релізами, і вже наступного вівторка, 22 лютого проєкт Тонка випустить четвертий мініальбом. Напередодні релізу MUZVAR поспілкувався з солісткою Альоною Карась, щоб ви першими дізнались про нове звучання і джерела натхнення проєкту. Зверніть увагу на інтерактивну складову інтерв’ю, адже в коротких аудіодоріжках ви можете почути пряму мову Альони 🙂

Прем'єра від Masterskaya - «Танцюй зі мною» гурту «Тонка»

Давай повернемось до початку творчого шляху проєкту Тонка. На той момент ти співала в кавербенді Carte Blanche, а Ярослав був фронтменом MAiAK. Як ви познайомилися, і яким чином узгоджували майбутнє звучання гурту?

Це був 2017 рік, задовго до офіційної дати створення проєкту. Тоді я саме була на “Голосі країни” і вже розуміла, що моя поява в такому великому медійному просторі дає багато уваги зі сторони моїх слухачів, зі сторони слухачів Альони Карась. Я вже активно писала пісні і думала про те, що хочу власну кар’єру, що мені є, що сказати, що в мене є необхідність говорити про актуальні для мене речі. І я почала в своїй голові проєктувати, що було б класно по закінченню “Голосу” вже випустити якусь пісню, щоб люди розуміли, що, крім моєї появи на проєкті, є ще Альона Карась – митець, що створює музику, яку цікаво слухати. Мені прийшла дуже проста ідея: написати пост у фейсбуці, він був дуже милий і наївний.

Аудіо №1: що було написано в пості Альони на фейсбуці.

І мені відповіло тоді багато людей, реально відгукнулося близько 15 дійсно класних музикантів, серед яких особливу увагу привернув саме Ярослав, котрий написав щось на кшталт: “Що там у тебе за пісні? Принось, показуй”. Я вже знала його роботи з проєкту MAiAK і раніше співпрацювала з ним як зі звукорежисером, тому мала розуміння, що це цікава людина, в якої точно є нетиповий для України special sound. Мені було суперцікаво і водночас суперстрашно, коли я вперше йшла на зустріч до нього зі своїми демочками, дуже нервувала. Проте, після того, як я показала йому свої начерки, він одразу зробив перші аранжування.

Аудіо №2: про співпрацю з Ярославом.

Ми не хотіли бути відвертим попсегментом, ми не хотіли робити музику задля популярності. Нашою головною метою стало самовираження, адже ми обидва ставимося до нашого спільного продукту як до мистецтва – і це нас об’єднало. Спочатку відбувся перехід на українську, адже мої демки були написані англійською. Для мене це був абсолютно новий всесвіт, оскільки українською ти розумієш, про що співаєш, і немає романтизації тексту, яка часто присутня, коли співаєш англійською. Це був ще й виклик, оскільки на той момент я не дуже гарно володіла [українською – ред.], бо я з Криму.

Аудіо №3: про темпи розвитку проєкту.

Пізніше до складу проєкту приєднався Денис Швець. Як ви познайомилися?

Денис на той час був барабанщиком, який встиг проявити себе скрізь: де він тільки не грав! Він був дуже зайнятою людиною, якою залишається й досі. Коли ми випустили перший сингл Чоботи, і за два тижні мініальбом, нам одразу почали прилітати запрошення на фестивалі, на різні виступи, й ми зрозуміли, що маємо всього 4 пісні і нам, по-перше, терміново треба з цим щось робити, а по-друге, вже час будувати те, як ми будемо виглядати на сцені, як ми хочемо себе презентувати. Ми вирішили, що обов’язково будемо грати, і це не буде концепція “дівчинка співає під фонограму”, це будуть музиканти, які все гратимуть своїми ручками, можливо колись і я щось зіграю в перспективі 🙂

Тонка випустить маніфест молодості 22 лютого: чому варто послухати

Одним словом, ми знали, що Денчик – класний барабанщик, класна людина, харизматична, цікава, глибока, мистецька, і він дуже швидко відреагував на наше запрошення стати частиною проєкту. Я пам’ятаю, мене не було в місті, але Ярік написав йому і вже за пів години Денчик сидів у студії і розбирав наші перші барабанні партії. Все сталося дуже швидко.

Аудіо №4: про злагодженість роботи в проєкті.

Тексти ваших пісень дуже відверті. Наскільки легко чи важко бути такими щирими зі своїми слухачами?

Чесно кажучи, я розумію, що це ще навіть не пікова стадія моєї відвертості, я ще дозріваю. На тому етапі, на якому я писала попередні тексти, це було прагненням бути ближчою до себе і дійсно співати про те, що мене тривожить і може тривожити слухачів. У нас дуже мало пісень про кохання або якісь поверхневі теми, зазвичай я люблю глибину, люблю шукати теми, про які ти не часто говориш із друзями або з батьками, і музика в цей час стає для мене терапією. Тобто записуючи і прописуючи ті речі, які мене бентежать, я роблю їх більш зрозумілими для себе, я дозволяю собі їх проживати, і я переконана, що моїм слухачам це теж необхідно. Мій градус відвертості постійно росте, адже це – постійний розвиток.

Перший мініальбом ви випустили своїми силами, а далі приєдналися до дому культури Masterskaya. Як прийняли таке рішення, і чому?

Прийняли дуже швидко, оскільки розуміли ідеологію Masterskaya, яка дуже співпадає з нашими цінностями: я маю на увазі баланс між попмузикою й альтернативою. Дім культури Masterskaya – це щире бажання шукати нових людей, будувати свою нішу, свою аудиторію, і для нас це дуже близько, нам подобається ця дуже здорова взаємодія між людьми, а нас там дуже багато – і піарники, і лейбл-менеджери, всі будують своє видавництво, підтримуючи незалежну музику, що нам дуже відгукується. Ми щиро вважаємо себе частиною культурного явища Masterskaya.

Аудіо №5: про допомогу з боку Masterskaya.

  1. Цього місяця у вас запланований реліз. Розкажи про нього, чим він особливий?

В нас буде суперкрутий реліз, я його обожнюю! Він називається “Знов молодість не буде”, і вже ця фраза звучить для мене дуже монументально, адже в цих словах стільки мудрості. Це дуже прикольно впливає на мене, і мені хочеться, щоб усі це відчули. Мініальбом буде складатися з п’яти нетипових для нас композицій, ми називаємо цей альбом сміливим.

Аудіо №6: “Ми називаємо цей альбом сміливим”, – Альона Карась про майбутній ЕР.

Додам, що ми використали вірші Олександра Олеся, які були написані 100 років тому, і ми просто шаленіємо від того, наскільки вони актуальні сьогодні! Ще ми поклали на музику вірші Миколи Хвильового, але це не всі бонуси: їх заспіваю не я, а Ярослав – він вперше прозвучить у Тонка як lead vocal, як соліст, і це буде від початку до кінця його пісня і його відвертість.

Чи сприймаєш ти Тонка як свою кінцеву точку творчої діяльності, чи розглядаєш проєкт як проміжний етап? 

Складне питання, адже в наш час доволі складно щось планувати, враховуючи те, як світ з нами грається, особливо останні роки. Я взагалі не з тих людей, що люблять глобально думати про майбутнє. Моя головна мета – це розвиток, особисте щастя і творчий прояв, що може бути різним. Щасливою я можу бути сьогодні від того, що вивчила астрологію, а завтра – від того, що відчула себе крутою акторкою і знялась у фільмі, наприклад. Тонка – це те, що актуально для мене зараз, але я не знаю, як складеться наша доля, та й взагалі ці соціально прийняті й зрозумілі категорії не для мене. Я людина-потік, людина-відчувати, людина-робити тут і зараз. А зараз я відчуваю, що це – моє продовження, і наразі воно для мене актуальне.

Аудіо №7: історія з дитинства Альони.

Навесні проєкту виповниться 3 роки, чи маєте вже якісь плани щодо святкування?

Так, маємо плани! По-перше, ми хочемо зробити концерт-святкування, вже шукаємо локацію, оскільки хочеться зробити цю зустріч зі своїми людьми дуже затишною. А по-друге, на квітень готуємо ще акустичний альбом, тому є ймовірність, що це буде саме акустичний квартирник-концерт-святкування Дня народження проєкту. На ньому плануємо зіграти всі пісні з наших EP, вони об’єднаються в цьому акустичному альбомі, а ще до нього ввійдуть пісні, які ніхто не чув. Ми дуже хочемо, щоби цей рік був насичений, тому будемо більше випускати і комунікувати з людьми, і вже плануємо релізи на літо й осінь!

Тонка випустить маніфест молодості 22 лютого: чому варто послухати

У вас немає жодної колаборації з іншими артистами? Це принципова позиція, робити все самотужки, чи просто нема бажання чи пропозицій?

Пропозиції були, пропозиції є, були навіть спроби, проте чомусь вони не закінчилися класним результатом. Можливо тому, що ми дуже про якісність, і напевно ми ще шукаємо – і обов’язково знайдемо – ту людину, з якою нам буде цікаво і вдасться отримати ідеальний баланс власного почерку в колаборації з іншим артистом і якості.

Ваша музика звучить дуже фірмово, але водночас нішово для українського слухача. Чи маєте амбіції випускати англомовні пісні і завойовувати західний шоубізнес?

Ми хочемо завойовувати всіх людей, які живуть в Україні, і не тільки ! 🙂
Аудіо №8: про позицію проєкту щодо україномовних пісень.

Скажи, де можна слідкувати за новинами й анонсами проєкту Тонка?

Ми є в усіх соцмережах, але найактивніше ведемо інстаграм: саме там ми частіше з’являємось у сторіз, постах, завжди все анонсуємо, висвітлюємо останні новини про нас, а також інформацію про проєкти, до яких долучаємось. Слідкуйте за сторінками проєкту Тонка в усіх соцмережах!

Youtube

Spotify

Instagram

Facebook

Автор: Рома Шишкін