У Львові відбулися унікальні концерти із пісень на вірші Сергія Жадана

На черзі – публічна презентація артбуку “Птах: вірші, що стали піснями” у Києві 23 серпня

Два аншлаги у Львівській національній опері зібрав Сергій Жадан – найвідоміший український поет, номінант на Нобелівську премію з літератури, також широко відомий як співак і лідер декількох музичних гуртів. Разом із друзями-музикантами популярний автор презентував у Львові на загал нову книгу “Птах: вірші, що стали піснями”. Це артбук, що вийшов у видавництві “Ковчег “Україна”. Усі зібрані кошти із двох концертів будуть скеровані на підтримку ЗСУ

Як каже Сергій Жаданці концерти – унікальні, бо навряд чи коли-небудь повторяться у такому складі. Львівського “Птаха” на сцені творили здебільшого саме львівські музиканті – ті, що виконують пісні на вірші Жадана. Спеціально на цю подію з Німеччини приїхала Мар’яна Садовська – міжнародно визнана співачка у стилі world music, яку називають українською Бйорк. Відбулися дуетні виступи Сергія Жадана зі співачками Христиною Соловій, Соломією Чубай та Уляною Горбачевською – етноспівачкою, дослідницею української традиційної пісні. Зміг доєднатися до музично-поетичного вечора і відомий джазовий музикант Марк Токар, який зараз захищає Україну на фронті. 

Справжньою сенсацією концерту “Птах: вірші, що стали піснями” стало повернення на сцену легендарного гурту “Мертвий півень” – вперше після багаторічної перерви. Нарешті, розкрито ім’я нового вокаліста “Півнів” – ним буде Юрій Рокецький. На концертах у Львівській опері разом із Юрком співала Христина Соловій. 

У Львові відбулися унікальні концерти із пісень на вірші Сергія Жадана

Не обійшлося без “бойових друзів” поета – гуртів “Жадан і Собаки” та “Лінія Маннергейма” із Олегом Кадановим. А спеціальним гостем концерту стали вже навіть не легендарні, а міфічні “Брати Гадюкіни”. Заспівати разом із “Гадами” було давньою мрією Жадана – “Файне місто Тернопіль” і “Наркомани на городі” з музикантами співав увесь зал. Ведучим вечора був Олександр Сердюк. 

Співзасновниця культурної платформи “Ковчег Україна” Ярина Винницька, яка є куратором артбуку “Птах” і організатором однойменного концерту, повідомила, що наступна зупинка “Птаха” – Київ. 23 серпня, у день народження Сергія Жадана, у Палаці “Україна” відбудеться ще один унікальний концерт-презентація артбуку “Птах” – у значно розширенішому складі учасників. Зокрема, до київського проекту мають долучитися Святослав Вакарчук, гурти “ДахаБраха”, Dakh Daughters, “Бумбокс”, Kozak System та інші.     

Книга зі спецефектами – висічка, рисовий папір, копірка, дзеркальна фольга. Усі музичні композиції можна буде прослухати за QR-кодами. Але звучить і сама книга – декілька шарів рисового паперу нагадуватимуть шарудіння снігу у пісні “Сніг”; у пісні “Середні віки” через копірку можна буде залишити “стигми” людських гріхів на дерев’яній скульптурі Христа; у пісні “Вона” відірвати перфорований папір у ритмі групи KozakSystem, аби побачити цитату з пісні; а потім у тиші прочитати пальцями шрифтом Брайля назву пісні “Торкатись”. А ще у дзеркальні фользі, що проходить наскрізним декоративним елементом через усю книгу, кожен зможе розгледіти себе – як і у геніальних віршах Сергія Жадана… 

Замовити книгу

Сергій Жадан про артбук “Птах: вірші, що стали піснями”:

“Ця книга показує можливості українського книговидання. Книжки треба видавати дорого. Адже дешево видана книжка – це неповага читача і до духів літератури. Книжки мають видаватися красиво і тішити око й руки тих, хто їх читає. Збірка, звісно, не є повною, адже моїх віршів, які співаються, набагато більше, і нові пісні далі з’являються. Тут навіть не йдеться про якийсь The best – у збірку увійшло те, що особисто для мене дуже дороге. І я радий, що ви зможете цю книгу не тільки слухати, але й гортати, розглядати фантастичні ілюстрації і мати її, як певний артефакт. Бо все, що видає «Ковчег» – це завжди трішки більше, аніж просто паперове видання того чи іншого тексту. Крім того, цей артбук має дві мети: естетичну та благодійну. Всі кошти від його продажу підуть на підтримку ЗСУ, ними ми зможемо закривати запити, які безперервно надходять”. 

Фото: Руслан Литвин