“Українська пісня – 2023”: у Львові відбулась головна музична подія країни

17 червня у Львові пройшла наймасштабніша музична подія України, яка вкотре зібрала на одному майданчику талановитих виконавців, музикантів та любителів української пісні з різних куточків країни – “Українська пісня – 2023”.  

Гості заходу насолодилися живими виступами відомих українських виконавців, а також відкрили для себе нові таланти та музичні напрями, адже цей проєкт покликаний презентувати нових перспективних українських музикантів.

Ведучими цьогорічного національного проєкту стали співачка Оля Цибульська та телеведучий Тимур Мірошниченко. Фіналісти конкурсу – 8 молодих виконавців, які пройшли ретельний відбір членів журі: Oks, Polina Dashkova, YAGODA, T.HUTSULS, 7TEEN’S, YOGEN, ZELENOOKA і ZHURAVEL. Загалом було 200 заявок від учасників. 

Під час заходу на основі голосування журі визначили переможницю. Нею стала співачка YAGODA з піснею “Пообіцяй”. Саме вона отримає запис власної композиції на музичному лейблі Monoton, також її виступ увійде в телевізійну версію концерту. 

Захід відбувся за підтримки Львівської обласної військової адміністрації. Національний проєкт “Українська пісня / Ukrainian Song Projeсt” включили до Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2023 рік. На співфінансування події з коштів обласного бюджету пішло 500 тисяч гривень.

“Сьогодні музика докорінно змінилася. Вона стала зброєю. Вона додає нам наснаги для опору лютому ворогові, надихає та підіймає наш дух. Зʼявилося багато нових пісень. Дякую усім артистам, які через свою музику розказують нашу історію всьому світові, організовують благодійні концерти, виступають для наших військових на фронті. Ми обов’язково переможемо і тоді як ніколи гучно прозвучить українська пісня. Пісня – переможців!”, – прокоментував начальник Львівської ОВА Максим Козицький. 

Захід має також благодійну мету. Під час концерту охочі могли задонатити кошти у БФ Козицького на закупівлю медичного обладнання в госпіталі Запоріжжя. Нагадаємо, БФ Козицького до кінця серпня передасть на передову 1000 бойових дронів. У це інвестували 1 мільйон доларів. 

Частину грошей з проданих квитків на “Українську пісню” підуть підтримку ЗСУ. Ще 30 тисяч гривень один із глядачів пожертвував за український прапор, підписаний усіма артистами концерту. Ці кошти організатори також скерують на потреби армії. 

Хедлайнерами цього року стали NK, KAZKA, Jerry Heil, SOWA, Tayanna, Анна Буткевич, MARIETTA, ALEKSEEV, Арсен Мірзоян, Іво Бобул, а також багато молодих та перспективних українських музикантів, які продовжують розвивати та просувати українську музику у світі.

Одним з основних хедлайнерів проєкту є гурт TVORCHI. Цьогоріч саме він представляв Україну на пісенному конкурсі Євробачення, де посів почесне 6 місце.

Автор фото: Руслан Литвин