Українські музиканти поховали путіна

Українські музиканти поховали путіна

У День Народження президента російської федерації український гурт саметой та популярний радіоведучий Ілля Ярема випустили спільну пісню “птн помер”. Ідея такого дуету народилась дуже спонтанно.

Учасники гурту Станіслав Занкевич та Артем Паламарчук вже декілька років професійно займаються відеопродакшеном. На початку червня вони запустили Саме Той Канал, де беруть інтерв’ю у людей, причетних до подій у Бучі, Ірпені, Горенці, працівників ДСНС, солдатів, волонтерів та звичайних людей, кожен з яких ділиться своєю історією війни та виживання.

Ілля Ярема радіоведучий «Radio ROKS», актор та музикант. В березні вступив в добровольчий батальйон «Карпатська Січ» та пішов захищати Ірпінь. Зараз служить в територіальній обороні міста Кривий Ріг. Хлопці покликали його до себе на інтерв’ю.

— Ми зробили запис програми і тут Ілля каже: “О, дивіться, а я тут пісню написав” — і показує нам демку пісні: “птн помер”. Ми з Артемом такі: “Ааааааааа, чувак, це ж щоденна молитва майже половини світу! Це має бути госпел!”.

Ілля Ярема розказує, коли і як йому прийшла в голову ідея такого тексту:

— Ідея народилась у дуже специфічному місці – Криворізькому метрополітені. Якщо ви не знаєте, то там під землею їздить звичайний трамвай. Я хотів описати смерть путіна, як дуже веселу подію. Прямо як в Діснеївських мультфільмах, де співають пташечки, равлики вилазять із своїх хаток, а єноти разом з бобрами підспівують в такт головному герою. Але «Остапа понесло» і я вирішив додати трохи мемів. Про путінські ходулі, чємоданчік, в який він, вибачте, какає, про РПЦ і феєричне падіння Гундєєва, а також про вірусне відео з поляком, де він вперше бачить бобра і кричить «KURWA BOBER!».

Для візуалізації треку, хлопці зняли досить просте лірик відео.

— Спочатку у нас була масштабна ідея — госпел-шоу у виконанні бабусь в вишиванках та святого отця з гітарою і сальтухами на радість! І все було б добре, якби творча реалізація стояла на першому місці, але наразі ці кошти потрібно витрачати не на кліпи, а на амуніцію нашим захисникам. Тоді пісня “птн помер” стане не мрійливою, а пророчою.

Українські музиканти поховали путіна

Гурт саметой був створений у 2014-му і до 2022-го називався The Same Toy. Така назва — це гра слів латиницею та саме той українською. Хлопці зізнаються, що музика для них в першу чергу — спосіб самовираження. Незважаючи на те, що музика для гурту СамеТой не є головним видом діяльності, хлопці досягли певного успіху, багато гастролювали не тільки в Україні, а і за її межами — наприклад двічі виступали на культовому фестивалі Sziget.