Український народний хор ім. Г. Г. Верьовки вирушає у міжнародне турне «Ми Українці» на благо ЗСУ

Днями в інформаційній агенції «Укрінформ» відбулася пресконференція з нагоди 80-річного ювілею Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г.Г. Верьовки.

Днями в інформаційній агенції «Укрінформ» відбулася пресконференція з нагоди 80-річного ювілею Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г.Г. Верьовки.

Легендарний національний заслужений академічний народний хор України ім. Г.Г. Верьовки вирушає у міжнародне турне на честь свого 80-річчя після того, як 18 листопада відсвяткує свій ювілей у Палаці Україна. Перший концерт міжнародного туру народного хору України ім. Г.Г. Верьовки присвячений Дню Збройних Сил України – 6 грудня у Вашингтоні.

«Сьогодні Міністерство культури та інформаційної політики України здійснює заходи щодо фінансування діяльності хору. Це робиться державою для того, щоб зберегти ті, на жаль, поодинокі, але найяскравіші прояви української народної культури. Якщо ми відповідальні за сьогодення та майбутнє України, ми маємо забезпечити підтримку хору та інших колективів», — наголосив т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Турне відбудеться за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. Колектив повним складом вирушить у благодійне турне Європою, Канадою і США. Зібрані кошти хор ім. Г.Г. Верьовки передасть на реабілітацію українських військових і постраждалих від російської агресії. А також на системи розмінування, які вбережуть життя нашим саперам і дозволяють швидше ліквідувати ворожі снаряди з української землі.

«Це був великий виклик і вкрай важлива місія — взяти на себе ініціативу та підготувати логістику міжнародного туру в Америці. Адже через повномасштабне вторгнення були проблеми і з виїздом чоловічої частини хору. Але я дуже вражена і щаслива, що коли ми звернулися до всіх ланок української влади —- ми отримали неймовірну підтримку. А також швидку візову допомогу. Дякуємо Ростиславу Карандєєву та Міністерству закордонних справ, послу України в США Оксані Маркаровій, а також депутатам ВР, які всесторонньо супроводжують проєкт! Я впевнена, що наш тур “WE ARE UKRAINIANS” стане візиткою України у всьому світі», — організаторка міжнародного туру хору ім. Верьовки Юлія Гершун.

Також у гастролях візьме участь Олександр Усик. Родзинкою шоу стане особливий танок – «бойовий гопак». У міжнародний тур вирушать переможниця Євробачення 2004 Руслана та відомий у світі скрипаль Василь Попадюк.

«Це буде унікальне шоу в історії українського мистецтва, тому що ми поєднаємо культурний скарб, який несе хор Верьовки, та сучасні мультимедійні технології. Це шоу буде сповнене різних колаборацій, музичних і візуальних експериментів. Мені дуже хочеться, щоб про Україну дізнався весь світ і Україною пишалися самі українці», – сказав режисер-постановник, кліпмейкер та креативний директор Євробачення 2023 Герман Нєнов.

Шоу «Ми – Українці» має на меті привернути увагу всього світу до війни в Україні та наголосити на важливості систематичної підтримки гуманітарних ініціатив для українців у світі.

«Ще не так давно, років 30 назад, село співало, співали всі. Сьогодні ви не почуєте ніде, щоб збиралися люди в такій кількості, як колись. На весіллі збиралися і всі співали, – зауважив керівник хору імені Григорія Верьовки Ігор Курилів, — потрібно сприяти розвитку хорового мистецтва в Україні».

Привітати хор з 80-річчям прийшли відомі діячі культури України, серед яких був віце-президент Національної академії мистецтв Бітаєв Валерій. Він нагородив хор ім. Г.Г. Верьовки Великою Золотою Медаллю за високі творчі досягнення і збереження національної пам’яті.

Приїхали привітати з днем народження легендарний хор багато зірок і колег: Камалія, Софія та Маруся Нерсесян, Інна Сітнікова, Міла Нітіч, Софія Єгорова, Лілія Ріпка, Ігор Буранов, Andre Kriche, Амадор Лопес, Ігор Савчук, Алла Наливайко, Люся Кава, Лілія Олійник, ГО FENIX CHARITY  та інші.

Долучився до привітань і військовослужбовець з полку «Азов», з позивним «Вікіпедія»: «Ви виконуєте надважливу місію. Тому що зараз на нашу культуру величезний попит за кордоном. Ви маєте показувати її всьому світу. Нам не можна давати забувати всьому навколишньому світу за нас!»