“Until Next Siren”: відображення подій сьогодення у творчості Євгена Добровольського

"Until Next Siren": Відображення подій сьогодення у творчості Євгена Добровольського

Український мультиінструменталіст (вібрафоніст, піаніст, барабанщик) та композитор Євген Добровольський презентував композицію “Until Next Siren”. Наповнена емоціями, пережитими за час подій 2022 року – композиція “Until Next Siren” — уособлює в собі біль українського народу.

“Я неймовірно співчуваю кожній людині в Україні, яка втратила своїх близьких в цій жахливій війні. Ці події змусили мене усвідомити, що жодна річ не має цінності, коли твоє життя або життя рідних під загрозою. Насправді цінна лише кожна наступна мить життя, бо вона може бути й останньою. Я дуже сильно хотів відобразити в своїй музиці всі накопичені почуття за цей період так, щоб це знайшло відгук в серцях багатьох українців. Цю композицію я присвячую нашим захисникам, які без упину боронять нашу країну і всім українцям, чиє життя завчасно обірвалося. З вірою в ЗСУ, в кожного українця та нашу перемогу”, — прокоментував Євген.

Творчий шлях Євгена Добровольського почався в рідному Миколаєві, де він здобув першу освіту, а в 2014-му — переїхав до Києва, де продовжив розвиватися в музичній сфері та знайшов багато однодумців. В Києві почали народжуватись перші власні композиції, які багаторазово було виконано у вигляді авторських програм наживо з відомими музикантами України.

Під час повномасштабного вторгнення 24 лютого Євген перебував у селі Гореничі, що знаходиться по дорозі у місто Ірпінь, тож все, що відбувалось в перші дні — бачив на власні очі. Вибухи та постріли було чутно цілодобово, тож ці враження закарбувалися в пам’яті назавжди. 

“Пізніше, повернувшись до Києва і просинаючись вночі від кожної повітряної тривоги, я дав собі слово написати музику, яка зможе хоча б на один відсоток відобразити мій стан та стан інших людей, які змогли пережити цей жах”, — згадує музикант.

“Until Next Siren” не має однієї основної мелодії, в ній переплітаються різноманітні гармонії й мотиви, як ланцюг роздумів, емоцій та почуттів. В композиції лунає справжня сирена — вона передає основну ідею твору. Музиканти вплітаються в стогін сирени як уособлення нашої реальності, де українці продовжують жити й захищати свою країну.

“Стан спустошеності не покидав мене. Я хотів створити інструментальну композицію, яка б показала усьому світу, що українці – незламний народ, який не здолати та який буде боротися за свою свободу до останнього подиху. Тож мої відчуття болю та скорботи за втраченими життями українців трансформувалися в бурхливий потік мелодій цього твору. “Until Next Siren” – це не просто музика, це – моя власна медитація”, – зізнається виконавець.

Після перемоги Євген планує поїхати з туром країною та за кордон, але зараз основна мета — грати музику для українців в Україні, бо, на його думку — вони потребують цього більше, ніж будь-коли.