«Важливо про нас нагадувати. Тут люди живуть всі своїм життям»: митець Данієль Скрипник

«Важливо про нас нагадувати. Тут люди живуть всі своїм життям»: митець Данієль Скрипник

Український діджитал-митець, автор славнозвісного соняха, представник творчого фронту України – Данієль Скрипник особисто зустрівся із The Weeknd та Imagine Dragons. Ексклюзивно для МУЗВАР митець поділився подробицями.

Розкажи про головну мету твоєї діяльності та зустрічей із зірками світового масштабу.

Я позиціоную себе як культурний амбасадор України. Через те, що я фізично не можу бути на фронті, я намагаюся використовувати всі можливі ресурси для того, щоб через таких потужних музикантів донести до великої аудиторії, що наша боротьба не закінчилася, що є біле та чорне. Зараз дуже складно привертати увагу до України в інших країнах світу. Дуже важко. 

Мій символ, соняшник, з початку вторгнення був символом України, коли був використаний у марафонах та співпраці з Мінкультом. Але зараз я намагаюся цим символом проломити шлях до більшої історії.

«Важливо про нас нагадувати. Тут люди живуть всі своїм життям»: митець Данієль Скрипник

Ти нещодавно особисто зустрічався з The Weeknd та Imagine Dragons, розкажи деталі

Зустріч з The Weeknd дуже важлива, бо він публічно не говорить про Україну (тільки публікація була 24 лютого). Тому тут важливо було проломити барʼєр та зустрітися мені, українцю, українському художнику з ним. Ми поговорили про Україну та всі тисячі людей, які спостерігають за цією зустріччю, йдуть до мене, та дивляться всі матеріали про війну. Плюс, окрім, того що він отримав також частину українського соняшника, я зробив йому унікальну книгу (яку ще не бачили в масах), де я візуалізував свій досвід знаходження у підвалах під час повітряних тривог. Ця книга називається «The source of light” – про пошук світла в такий корисний та страшний момент, коли летить ракета і в твоїй голові безліч думок. Він поділився цією книгою у себе (в соцмережах – прим. ред.).

Щодо зустрічі з Imagine Dragons – це була теж важлива подія. Я є амбасадорами їхнього фонду боротьби з раком у дітей і цього року діяльності фонду буде 10 років. Imagine Dragons – амбасадори United24. Ми зустрілися для того, щоб обговорити ситуацію в Україні. Також вони отримали соняшники собі та обговорили нашу спільну майбутню подію. 

В жовтні я поїду до Америки представляти Україну на щорічному галаконцерті їхнього фонду. Мета – нагадати про Україну та зібрати гроші на підтримку Кремінської громади та дітей України. Я родом з міста Кремінна Луганської області, яке зараз окуповане, тому мені важливо зібрати кошти, щоб допомогти моїй громаді. 

«Важливо про нас нагадувати. Тут люди живуть всі своїм життям»: митець Данієль Скрипник

На яких умовах відбулися зустрічі?

Вони мене всі дуже чекали та хотіли ці зустрічі. Обидва моменти були перед концертами, на стадіонах.

Від яких ще виконавців ти хочеш або плануєш отримати підтримку для українців? Можливо, ти хотів би переконати когось, у кого неоднозначна позиція та ставлення до війни в Україні?

Поки з іноземців тільки ці двоє, бо вони дуже важливі. Imagine Dragons дуже активно підтримують Україну. The Weeknd на початку вторгнення сказав, а потім тихо було, поки я не почав з ним про це говорити. Спочатку він публікував мої арти, потім відео з 500 днів війни, а фінально зустрівся, щоб висловити підтримку всім. Ці зустрічі обʼєднує мій соняшник, який зараз планується в масове виробництво для поширення культурного аспекту в світі.

Скажу вам від себе особисто – дуже важливо про нас нагадувати. Тут люди живуть всі своїм життям.

Можливо, поділишся словами підтримки, які сказали артисти тобі особисто?

The Weeknd сказав:

«Ти воїн, в тебе серце лева. Я з тобою та дякую за все, що ти робиш. Ми з вами. Твоє мистецтво унікальне».

А щодо Imagine Dragons, я сказав їм, що дуже вдячний, що вони обрали наш бік, бік світла. У відповідь вони сказали:

«Як ми мали вчиняти ще? Агресор один і ми не можемо не підтримувати вас. Ви заслуговуєте жити життя як всі інші».