WELLBOY VS ANTON VELBOI – ну як так вийшло?

Дійшли компромісу? ANTON VELBOI під новим сценічним ім'ям випустив перший трек та відеокліп

Комерційне використання здобутків проєкту WELLBOY продовжується двома сторонами цього конфлікту. Так, після гучного оголошення в інстаграмі виходу Антона Вельбоя з продюсерського центру PapaMusic в односторонньому порядку ситуація досі не вирішена. Лейбл продовжує збирати роялті та випускати пісні, записані перед скандалом, а сам Антон Вельбой із командою на комерційних та некомерційних заходах виконує пісні з каталогу проєкту WELLBOY.

Що це означає? Чи існує “мирова”? Чи розпочалися суди? Найголовніше – що далі чекає на український шоубізнесовий ринок у зв’язку зі скандальною ситуацією? МУЗВАР вирішив розібратися та звернувся за коментарями до обох сторін конфлікту.

WELLBOY VS VELBOI - ну як так вийшло?

Ми запитали про:

1. Ситуацію щодо права на використання Антоном Вельбоєм музичного матеріалу проєкту WELLBOY
2. Бачення вирішення цієї ситуації обома сторонами (чи були комунікації та велися перемовин?)
3. Існування/відсутність домовленості між артистом та лейблом PapaMusic щодо виконання пісень проєкту WELLBOY Антоном Вельбоєм на комерційних та некомерційних виступах?

Відповіді від менеджменту артиста ANTON VELBOI

1. Станом на зараз не було жодної судової заборони щодо виконання Антоном Вельбоєм авторських пісень. Наразі, ANTON VELBOI працює зі своїм лейблом VELBOI FAMILY у партнерстві з Мартою Останковою і створює нові пісні.
2. Зі сторони колишнього лейбла Papa Music не було жодної конструктивної пропозиції якось домовитись. Надходять лише погрози артисту та команді.
3. Тут можна відповісти виходячи з попередніх питань.

Також менеджмент Антона Вельбоя попросив додати, що наразі співак активно займається благодійністю з БФ “Об‘єднані любов‘ю до України”. Нагадаємо, нещодавно в інтерв’ю Rostyslove Production Антон та його команда заявили про те, що 100% отриманих коштів від виступів та інших надходжень будуть направлятися на допомогу ЗСУ.

Відповіді від лейбла PapaMusic на аналогічні питання:

1. Ситуація не вирішена.
2. Антон уникає будь-яких контактів. Офіційні листи він не отримує. На нашу думку, він це робить спеціально, оскільки, коли ми намагалися вручити йому документ особисто на заході, де він виступав, Антон та його команда втекли, скасувавши виступ.
3. Ми відстежуємо виступи Антона, коли є можливість. Але вони (від ред. – команда артиста) все намагаються робити таємно, що стосується корпоративів. Чули навіть, що вони забороняють людям знімати його під час виступів. Але знаємо точно, що було два виступи на весіллях. За один він отримав 6 тисяч доларів, за інший, як кажуть, 8 тисяч доларів. Перше весілля влаштовувала компанія «Cloud Event» зі Львова. Їм добре відомо про ситуацію з Антоном, адже раніше вони контактували з нами щодо його запрошення. Але, мабуть, «гроші не пахнуть», тому вирішили скористатися ситуацією і вчинили таким чином. В будь-якому разі, ми вже подали два позови, зараз готуємо ще два. Антону вже неодноразово пропонували зустрітися, але він ігнорує всі пропозиції. Та навіть блокує членів команди. Ми з першого дня пропонували Антону зустріч, але він так і не вийшов на діалог. В принципі, ми і досі відкриті до конструктивного діалогу. Але підкреслюємо – конструктивного. Будь-які маніпуляції з його боку цей діалог припинять. Повторю, що позови подано. Ми налаштовані серйозно. Досить томити суспільство цими «розбірками». Антон, якщо ти хочеш мирно розв’язати питання – приходь. Якщо ні, то все вирішимо в суді. Але приймай рішення сам. Не спираючись на думку ображених життям осіб.

Отримавши відповіді двох сторін, виникло раціональне питання “Чи діє договір між Антоном Вельбоєм та PapaMusic?”. Так, договір продовжує діяти, його не розірвано (і в односторонньому порядку це зробити неможливо).

“В ньому (від ред. – договорі) є заборона здійснення концертної та рекламної діяльності в обхід продюсера, у тому числі заборона представництва інтересів Антона будь-якими третіми особами, окрім компанії «ПАПА МЬЮЗІК» чи осіб, призначених продюсером”, – ось такий коментар надав юрист лейблу Олександр Селіванов.

Позиція замовників «нового артиста»:

Щоб з’ясувати деталі комерційних виступів артиста, МУЗВАР зв’язався з івент-агенцією Cloud Event, яка безпосередньо замовляла виступ Антона Вельбоя на один із корпоративів вже після скандалу з лейблом. На момент публікації даного матеріалу, запит видання проігнорувало.

WELLBOY VS VELBOI - ну як так вийшло?

Слід підкреслити, що окрім відповідей на питання, наш портал став медіатором у розмові між “новим” та “старим” менеджментом Антона. Так, Марта Останкова запитала лейбл, чому ті “весь час нагоняють ботів на акаунт Антона та навіщо зробили акаунти в YouTube і на стрімінгових платформах з новим ім’ям артиста”.

Відповідь від PapaMusic наступна: «Єдина дія, яка була з нашого боку на сторінці a.wellboy, це блокування контенту, що належить за правами лейблу. А що стосується ботів, я чула, що Антон десь жалівся, типу це ми йому їх наганяємо. Але це не відповідає дійсності. Як і звинувачення, що ми наробили купу нових сторінок на цифрових майданчиках та ютуб. А також як і ті заяви, що нібито лейбл проросійський. СБУ останнє звинувачення на нашу адресу вже спростувала. Ми свою честь та гідність готові відстоювати. Нам приховувати нема чого. Чекаємо Антона у залі суду з доказами всіх обвинувачень».

Як бачимо, конфлікт між сторонами тільки набирає обертів і однозначно це лише початок боротьби за гучні хіти та прибутки. Своєю чергою, МУЗВАР зацікавлений в організації зустрічі двох сторін у форматі живого спілкування для адекватного зʼясування обставин та спроби врегулювання ситуації досудово, адже для нашої музичної індустрії такі кейси однозначно грають не на користь.