За лаштунками “Льолі”: Sevile та Хас про створення першого етнічного попсинглу

Закулісся "Льолі": Sevile та Хас про створення першого етнічного поп-синглу

Кримськотатарська співачка Sevile презентувала перший етнічний попсингл під назвою “Льолі“. Ця композиція є початком сольної кар’єри артистки. Вона символізує українську культуру та показує актуальність і цінність нашої культурної спадщини.

“Льолі” написана і створена разом з відомим українським артистом Хасом. Працювати над нею було складно через відключення світла, повітряні тривоги та відстань між артистами, але зусилля не були марними. Сингл вже можна послухати на всіх музичних майданчиках.

Sevile поділилась у інтерв’ю подробицями співпраці з Хасом, як проходила робота над піснею та чи задоволена результатом.

Закулісся "Льолі": Sevile та Хас про створення першого етнічного поп-синглу

Як ви познайомилися з Хасом і чому вирішили співпрацювати?

Мені дуже подобається творчість Хаса. Його тексти мають великий, глибокий зміст, а музика — надихає. Нас познайомив спільний друг. Я на той момент вже знала, що саме з ним хочу зробити свій перший трек. І не помилилась, адже він мене зрозумів буквально з півслова. Ми дуже легко знайшли спільну мову, і тому працювати з ним було одним задоволенням.

Ви знаходитесь в Америці, Хас — в Україні. Як проходила робота?

Були деякі труднощі через різницю в часі та через війну, яку Україна проживає сьогодні. Також ми зіткнулись з відсутністю електроенергії. Був навіть такий випадок, коли Хас допрацьовував якісь моменти у пісні «на останніх батарейках». Я не поспішала з процесом, адже для мене важливо, щоб творчий процес створення композиції був комфортним для всіх. Загалом робота відбувалася на одному подиху, і всі залишилися задоволеними результатом.

Закулісся "Льолі": Sevile та Хас про створення першого етнічного поп-синглу

Sevile, це ваш перший сингл, розкажіть про ваші емоції від процесу?

Важко передати всі емоції, які я пережила та переживаю досі. Перша пісня — це як перша квіточка, яку я посадила, піклувалася про неї, поливала її, хвилювалася за кожний момент, робила все, щоб ця квіточка виросла з любов‘ю та була красива. Це є та перша рослинка, яка стала початком великого квітучого саду. Найголовніше, мабуть, те, що я просто отримувала велике задоволення від того, як все проходить та від кінцевого результату.

Український артист Хас долучився до створення композиції “Льолі” та розповів про сенси, які вкладені у пісню і труднощі під час творчого процесу.

Який особистий сенс ви заклали в композицію?

Я не буду “ходити довкола”. Це пісня про Крим. Тут відтворено мої  певні думки та почуття щодо кримського питання. І мені подобається, що пощастило співпрацювати з талановитою Sevile. Можу сказати, що нарешті вдалося сублімувати та передати свої переживання щодо теми Криму у творчості.

Закулісся "Льолі": Sevile та Хас про створення першого етнічного поп-синглу

З якими труднощами вам довелося зіткнутися під час роботи?

Робота над піснею проходила у час, коли в моїй країні триває війна. Тому труднощі виникали. Основна така проблема – це відключення електроенергії. Якщо уважно слухати, то можна почути й зрозуміти, як це відобразилося на тексті пісні. Але попри важкий час, композиція вийшла і вона вийшла такою, як ми хотіли. Пісня передає усі ті сенси, які ми в неї вклали та показує культуру української нації.

Як прийшла ідея вставити соло на скрипці, яку зіграла Sevile?

Соло Sevile на скрипці робить композицію особливою. Це було її основне прохання, щоб звучала скрипка. Тому мелодія композиції в основному будувалася довкола місця для інструменту. Скрипка – це те, що відрізняє Sevile від інших.