За обкладинкою судять: унікальні музичні обкладинки та їхні творці

За обкладинкою судять: унікальні музичні обкладинки та їхні творці

Сьогодні ми розглянемо з вами обкладинки популярних треків українського шоубізнесу, їх дизайн та авторів.

Alina Pash — KARPATSKA, CHUKUTYKHA, GOIRA

Цікавий та незвичний кейс для українського шоу-бізнесу: як унікальні обкладинки, так і пісні. Першим синглом проєкту стала KARPATSKA; за нею CHUKUTYKHA, яка «з’їла» KARPATSKA, що стала бі-сайдом; а згодом вийшла GOIRA, що об’єднала пісні у макси-сингл. 

Але це стаття насамперед про обкладинки, тож: співпраця митців Олександри Гегенфельд та Володимира Ковпака подарувала нам ледь не найцікавіші музичні обкладинки в українському шоу-бізнесі за останні роки, поєднавши графічний дизайн з фотографією та з колажем. На задньому фоні каверів можна побачити гірський пейзаж, що такий близький співачці, яка народилася на Закарпатті. На обкладинці до всього макси-синглу також присутня традиційна українська хатина. 

Фотографиня

3D-художниця

Обкладинка

ONUKA — KOLIR

Кажуть, що третій альбом часто буває знаковим у кар’єрі артиста, адже це саме той реліз, в якому артист може найкраще розкрити свій потенціал, знаючи свою авдиторію та знайшовши свій унікальний стиль. KOLIR — яскраве у всіх сенсах підтвердження цієї тези. Особистий та сучасний, могутній та вразливий, реліз складається з 10 треків, що були посвячені сину солістки Наталії Жижченко. Для альбому з такою назвою не могло бути кращої обкладинки, ніж та, яку створили митці Михайло Федорак та Олександр Солонський. Виконана у градієнті рожевого, обкладинка наповнюється акцентними барвами за допомогою анімації на сервісі Apple Music.

Фотограф

Дизайнер

Jamala — QIRIM

Вишукана та чаруюча обкладинка у стилі «Аватара» чудово підкреслює звучання альбому: таке кінематографічне, неначе слухаєш саундтрек від Ганса Циммера. «Лице» збірки кримськотатарських пісень було виконано за допомогою програмного пакету для створення тривимірної комп’ютерної графіки Blender мисткинею Анною Велосипедовою. Цікаво, що разом із релізом альбому був запущений вебсайт з історіями, текстами та перекладами на українську пісень з альбому. Інтерактивний ресурс, який більше нагадує якусь магічну подорож, було розроблено компанією ideil. Справді, такий проєкт — дуже значуща робота для української культури.

Обкладинка

Розробники вебсайту

TVORCHI — Heart of Steel EP

Мініальбом дуету, в який входить однойменна пісня-візитівка, адже саме з нею артисти гідно представили Україну на цьгорічному Євробаченні. Крім того, мініальбом вміщує дуетну пісню з alyona alyona. 2D анімація, що стала обкладинкою, виконана одеською мисткинею Ольгою Родзік. Герой обкладинки справді уособлює міць, лють, героїзм та сталеві серця українців. Художниця також створила артілюстрації, що були використані на віртуальному муралі на розбитій російськими ракетами стіні будинку на вулиці Жилянській в Києві. 

Обкладинка

Автор тексту: Михайло Товтин